výtahy-válcování většinou.

Vložil josef (bez ověření), 7. Duben 2019 - 10:56 ::

Dobrý den,přestože dlouhodobě nesouhlasím se spolumajetkem nově vybudovaného výtahu,tak na minulém 6/2017 shromáždění vlastníků si odsouhlasili,že na moje návrhy ohledně dohody nebude odpovědný výbor reagovat./proti byli 2./Nyní jsem obdržel vyúčtování služeb kde jsou i položky týkající se provozu a údržby zařízení neuvedeného v Prohlášení vlastníka.Poptával jsem právníky v našem městě ale ti stojí na straně,,většiny,, To jsou ty nadpoloviční a 75%. Mohu se ještě bránit?Prosím o právní pomoc.Jste poslední možnost.Všechny dokumenty mám a mohu je obratem poslat. děkuji Josef

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil anonymouk (bez ověření), 8. Duben 2019 - 8:37

    Odmítněte používání výtahu, zavažte se, že budete chodit per pedes.

    Vložil Zdeněk II (bez ověření), 7. Duben 2019 - 13:19

    Josefe, pokud se projednával na shromáždění vlastníků jednotek výtah jako součást budovy naprosto nová, dříve se v budově nevyskytující, pak mimo jiné je k výstavbě takového zařízení nutné stavební povolení místně příslušného stavebního úřadu. Stavební úřad samozřejmě vyžaduje k žádosti o vydání uvedeného povolení souhlas vlastníků jednotek, neboť SVJ, které žádost předkládá, není vlastníkem budovy a ani nově zřizovaného výtahu. Některé stavební úřady akceptují souhlas nejméně 75% vlastníků jednotek s výstavbou nového výtahu, ovšem podle mého názoru je potřeba, aby souhlas s výstavbou nového výtahu a k zmocnění, aby SVJ mohlo všechny účastníky stavebního řízení zastupovat, vyjádřili všichni dotčení vlastníci, tedy 100%.

    Jelikož nově zřízený výtah je automaticky zařazen do společných částí domu, bylo nezbytné v tomto duchu upravit také dokument prohlášení vlastníka, včetně toho, jakým způsobem se vlastníci jednotek budou podílet na provozu této společné části budovy. Obvykle v rámci skládání záloh na správu domu a pozemku část provozních nákladů a zbylou část pak v rámci služeb poskytovaných s užíváním jednotky v domě, která je sice poskytovaná všem vlastníkům jednotek, ale na úhradě této služby se mohou podílet také jen někteří vlastníci jednotek. To závisí od zásad pro poskytování služeb a rozúčtování nákladů za ně, které jsou schvalovány shromážděním vlastníků jednotek.

    Proti postupu, který je v rozporu se zákonem nebo stanovami vašeho SVJ je možno se bránit žalobou, ovšem podle mého názoru je lhůta k uplatnění dávno pryč.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 8. Duben 2019 - 21:58

    vyžaduje smlouvu o výstavbě a tu musí podepsat všichni vlastníci. V této smlouvě se řeší m.j. kdo je stavebníkem a jak se bude podílet na stavbě, provozu a údržbě.

    Vložil josef kraml (bez ověření), 12. Květen 2019 - 18:02

    Stavebním úřadům v Jihočeském kraji stačí, když odp.zástupce SVJ přinese 75% souhlasících členů.Pokud je to jinde jinak ,prosím sdělte kde.

    Vložil Rimoraj (bez ověření), 7. Duben 2019 - 23:17

    Odbočuji ze základního tematu. Říkáte, že na soudní řešení je pozdě. Už jsem jednou vznesl dotaz. Copak podání připomínky je časově omezeno? Zák 67/2013 § 8,odst.2.,poslední věta dává přece obecnou možnost, nebo se mýlím? Náhodně jsem našel u nás nejasnost za 30.000,–Kč v evidenci z roku 2008. Takový případ již nemohu oznámit k úspěšnému přešetření? Ještě neproběhla 10letá promlčecí lhůta.

    Vložil Stížnost (bez ověření), 8. Duben 2019 - 8:06

    Poslední věta § 8 odst.2 zákona č. 67/2013 Sb. se vztahuje k první větě téhož ustanovení. Nemůžete ji vytrhávat z kontextu. ANO, PODÁNÍ PŘIPOMÍNKY JE ČASOVĚ OMEZENO.

    Asi se vám stýská po vládní vyhlášce č. 150/1958 Ú.l., o vyřizování stížností, oznámení a podnětu pracujících. Ta byla ale zrušena nařízením vlády č. 370/2005 Sb. k 1.1.2006.

    Vložil JarekSVJ, 7. Duben 2019 - 11:07

    1. Výtah musel být vybudován až po řádném odsouhlasení akce shromážděním , to muselo postupovat dle vašich stanov, nevím jak tam máte řešen zásah do společného vlastnictví jako je změna nebo něco podobného . 2.Pokud bod jedna proběhl OK, museli jste si vy vlastníci odsouhlasit jakým způsobem se bude přispívat na provoz výtahu( elektřina, revize, pohotovostní obsluha atd. )

    Pokud je výtah svévule výboru, tak ho v první řadě odvolejte, navolte za stávající členy nové – určitě ty by jsi měl být člen a pak se poraďte co dál…

    Vložil josef kraml (bez ověření), 12. Květen 2019 - 17:51

    Po několikanásobném hlasování jsem se ptal přítomného právníka:kolikrát a za jak dlouho se může o stejné věci hlasovat?Odpověď byla zvláštní.....­.KOLIKRÁT CHCETE! Z toho plyne,že podepsaná smlouva je nadřazená a hlasování je pouze orientační mávání rukama.Ale jakmile se stavba prosadila/dle Stanov/ihned se začalo stavět bez dalších jednání.Údajně proto,že vše již je ošetřeno zákony.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".