výtahy-válcování většinou.
Dobrý den,přestože dlouhodobě nesouhlasím se spolumajetkem nově vybudovaného výtahu,tak na minulém 6/2017 shromáždění vlastníků si odsouhlasili,že na moje návrhy ohledně dohody nebude odpovědný výbor reagovat./proti byli 2./Nyní jsem obdržel vyúčtování služeb kde jsou i položky týkající se provozu a údržby zařízení neuvedeného v Prohlášení vlastníka.Poptával jsem právníky v našem městě ale ti stojí na straně,,většiny,, To jsou ty nadpoloviční a 75%. Mohu se ještě bránit?Prosím o právní pomoc.Jste poslední možnost.Všechny dokumenty mám a mohu je obratem poslat. děkuji Josef
Josefe, pokud se projednával na shromáždění vlastníků jednotek výtah jako součást budovy naprosto nová, dříve se v budově nevyskytující, pak mimo jiné je k výstavbě takového zařízení nutné stavební povolení místně příslušného stavebního úřadu. Stavební úřad samozřejmě vyžaduje k žádosti o vydání uvedeného povolení souhlas vlastníků jednotek, neboť SVJ, které žádost předkládá, není vlastníkem budovy a ani nově zřizovaného výtahu. Některé stavební úřady akceptují souhlas nejméně 75% vlastníků jednotek s výstavbou nového výtahu, ovšem podle mého názoru je potřeba, aby souhlas s výstavbou nového výtahu a k zmocnění, aby SVJ mohlo všechny účastníky stavebního řízení zastupovat, vyjádřili všichni dotčení vlastníci, tedy 100%.
Jelikož nově zřízený výtah je automaticky zařazen do společných částí domu, bylo nezbytné v tomto duchu upravit také dokument prohlášení vlastníka, včetně toho, jakým způsobem se vlastníci jednotek budou podílet na provozu této společné části budovy. Obvykle v rámci skládání záloh na správu domu a pozemku část provozních nákladů a zbylou část pak v rámci služeb poskytovaných s užíváním jednotky v domě, která je sice poskytovaná všem vlastníkům jednotek, ale na úhradě této služby se mohou podílet také jen někteří vlastníci jednotek. To závisí od zásad pro poskytování služeb a rozúčtování nákladů za ně, které jsou schvalovány shromážděním vlastníků jednotek.
Proti postupu, který je v rozporu se zákonem nebo stanovami vašeho SVJ je možno se bránit žalobou, ovšem podle mého názoru je lhůta k uplatnění dávno pryč.
vyžaduje smlouvu o výstavbě a tu musí podepsat všichni vlastníci. V této smlouvě se řeší m.j. kdo je stavebníkem a jak se bude podílet na stavbě, provozu a údržbě.
Stavebním úřadům v Jihočeském kraji stačí, když odp.zástupce SVJ přinese 75% souhlasících členů.Pokud je to jinde jinak ,prosím sdělte kde.
Odbočuji ze základního tematu. Říkáte, že na soudní řešení je pozdě. Už jsem jednou vznesl dotaz. Copak podání připomínky je časově omezeno? Zák 67/2013 § 8,odst.2.,poslední věta dává přece obecnou možnost, nebo se mýlím? Náhodně jsem našel u nás nejasnost za 30.000,–Kč v evidenci z roku 2008. Takový případ již nemohu oznámit k úspěšnému přešetření? Ještě neproběhla 10letá promlčecí lhůta.
Poslední věta § 8 odst.2 zákona č. 67/2013 Sb. se vztahuje k první větě téhož ustanovení. Nemůžete ji vytrhávat z kontextu. ANO, PODÁNÍ PŘIPOMÍNKY JE ČASOVĚ OMEZENO.
Asi se vám stýská po vládní vyhlášce č. 150/1958 Ú.l., o vyřizování stížností, oznámení a podnětu pracujících. Ta byla ale zrušena nařízením vlády č. 370/2005 Sb. k 1.1.2006.
1. Výtah musel být vybudován až po řádném odsouhlasení akce shromážděním , to muselo postupovat dle vašich stanov, nevím jak tam máte řešen zásah do společného vlastnictví jako je změna nebo něco podobného . 2.Pokud bod jedna proběhl OK, museli jste si vy vlastníci odsouhlasit jakým způsobem se bude přispívat na provoz výtahu( elektřina, revize, pohotovostní obsluha atd. )
Pokud je výtah svévule výboru, tak ho v první řadě odvolejte, navolte za stávající členy nové – určitě ty by jsi měl být člen a pak se poraďte co dál…
Po několikanásobném hlasování jsem se ptal přítomného právníka:kolikrát a za jak dlouho se může o stejné věci hlasovat?Odpověď byla zvláštní......KOLIKRÁT CHCETE! Z toho plyne,že podepsaná smlouva je nadřazená a hlasování je pouze orientační mávání rukama.Ale jakmile se stavba prosadila/dle Stanov/ihned se začalo stavět bez dalších jednání.Údajně proto,že vše již je ošetřeno zákony.
Poslední komentáře