Vlastnictví topení v bytě
Dobrý den, provádíme rekonstrukci bytu v osobním vlastnictví a správce bytového domu a SVJ nám zakazuje výměnu topení. Tvrdí, že to není náš majetek. Je tomu tak a má na to právo? Děkuji.
Já mám radiátory v prohlášení vlastníka jako součást bytové jednotky. Rovněž jsem si je měnil za nové a SVJ do toho bylo prd. Pokud je máte jako společné části, tam souhlas SVJ potřebujete.
pak na 99% se jedná o společnou část budovy. Mrkněte do prohlášení vlastníka. Apropo topící systém domu byl nějak vyprojektován , nějak spočítán , nějak instalován a jakýkoliv neodborný zásah může přinést problémy v jeho fungování.
S těmi procenty bych byl opatrnější (např. v Táboře, dle prohlášení při prodeji městských bytů, jsou naopak radiátory a „termohlavice“ vlastníků). Výměna radiátoru za odpovídající typ zpravidla žádný zásadní problém nepředstavuje. Maximálně se upraví průtok ventilem a musí se přemontovat IRTN … Jediný problém tedy je, kdo výměnu zaplatí, zakazovat dnes umí kdekdo …
Zjistěte si v prohlášení vlastníka jak jsou vlastnicky určeny položky o kterých mluvíte, tj.„topení“. Pokud jste členem SVJ pak Vaším partnerem ve věcech rekonstrukcí je společenství, které je zároveň i správcem. Pokud smluvně činnosti spojené se správcovstvím pro SVJ vykonává třetí osoba, není tato Váš partner a nikterak na něj nemusíte reagovat, pokud není SVJ zplnomocněna ke konkrétním úkonům.
Rozvody tepla v bytě (často včetně radiátorů) skutečně často (ne však vždy) bývají společnou částí domu.
Pro ověření si musíte sehnat dokument „Prohlášení vlastníka…“. V něm je určení společných částí domu zakotveno. Měl by ho mít výbor nebo ho lze pořídit za úplatu na katastru.
Poslední komentáře