Úklid společných prostor.
V našem SVJ je problém s některými vlstníky stran provádění úklidu. Buď neuklízejí či jsou dlouhodobě nepřítomni. Na poslední schůzi bylo výborem navrženo, aby se sjednal placený úklid (někdo z SVJ či nějaký důchodce). Já a několik dalších bylo proti, ale byli jsme přehlasování. Má výbor SVJ na toto právo i přesto, že si chci uklízet sám ? A prosím podle jaké zákonné normy. A kolika hlasy, resp. jakou váhou lze toto schválit ?Děkuji JOHAN.
V našem domě byla obdobná situace, starší „soudružská grupa“ zajišťování úklidu externím či jiným způsobem soustavně negovala a fungoval zde i lobing v zájmu této negace. Proto výbor provedl u všech vlastníků (38 bj) písemný průzkum s vysvětlením výhod a nevýhod a výsledek byl najednou opačný. Tak na shromáždění SVJ byl tento průzkum předložen, rychle projednán a v usnesení schválen. Nyní, po roce, jsou všichni spokojeni- měsíčně platí za úklid 69,– Kč a to i za zimní úklid sněhu.
„…Já a několik dalších bylo proti, ale byli jsme přehlasování. Má výbor SVJ na toto právo i přesto, že si chci uklízet sám …“
- jste v SVJ. Tedy jste hlasovali jak správně píšete … a byli jste přehlasováni. Tedy nikoliv zvůle Výboru, ale ostatní spoluvlastníci prostě mají na otázku jak bude úklid proveden jiný názor (ostatně s ním máte dlouhodobý problém a že by jste jej Vy přehlasovaní navrhli činit ve vlastní rejžii, jste neuvedl)
N.
Johane, povinnost roboty byla zrušena v roce 1848. Psalo se o tom tady již několikrát. Taky v ZoVB není ani zmínka o tom, že vlastník bytu má za povinnost uklízet společné prostory. Vaše hlasování je tedy k ničemu. Když chcete tak uklízejte, nikomu ovšem úklid nemůžet nařídit. Návrh vašeho výboru je smysluplný, váš nikoli. Proč do toho pletete důchodce, vlastníci bytů se nedělí na důchodce a nedůchodce.
Poslední komentáře