Tepelná čerpadla
Prosím kteréhokoliv člena SVBJ, který má zkučenosti s tepelnými čerpadly, kterými se zajišťuje teplo a teplá voda pro bytový dům. Dům je o 16 bytových jednotkách. Spíše než technické parametry mě zajímá, zda úspora je skutečné taková, jak jsem se dočetl v prospektech (náklady na Gjoul 250–300kč,úspora až 40%, návratnost 5–7 let). Najde se někdo, který s tímto druhem vytápění má zkušenosti a je ochoten se o ně podělit?
Dobrý den, pokud budete chtít reference a kontakty na domy, kde je tepelne cerpadlo naistalovano, napiště mi prosiím email. S pozdrasvem, Pavlína Večeřová
Dobrý den ,prosil bych info k instalaci TČ v bytovém domě ,konkrétně 63 bj . Jaké jsou zkušenosti ,prosil bych i kontakt jak uvádíte . Děkuji p. Večeřová
Dobrý den,
našla jsem váš odkaz. Naše SVJ uvažuje o zřízení vlastní kotelny
s tepelným čerpadlem a záložními plyn.kotly. Mohla bych Vás poprosit
o kontakt na zmíněné domy, kde už takto topí?
Děkuji. Kadlčíková/bosorka@seznam.cz/
TČ máme v panelovém domě již třetím rokem a jsme maximálně spokojeni. Pokud budete mít zájem o více informací, napište na email.
Je třeba kontaktovat některé dodavatele vyžádat si reference a navštívit dům s instalací TČ v topném opbdobí a požádat o prohlídku. Např. http://www.mtenergo.cz/…ovych-domech TČ, která berou energii ze vzduchu musí v topném období topit i elektřinou /jejíž spolehlivost dodávek po likvidaci uhlí a jádra v EÚ je ve hvězdách/. TČ beroucí energii z vody je nejlepší řešení pro každého kdo bydlí u nějaké vodní nádrže. Zemní kolektor vyžaduje značnou plochu a vrty rády zamrzají (po vyčerpání zemní energie). Zemní teplo však má lepší topný faktor než vzduch. Ne každý ovšem má k dispozici u paneláku pozemek. O ceně pořízení nemluvě. Osobně bych šel do kaskády 48 kWh kondenzačních kotlů. Plyn doufám od Putina dojde spolehlivěji než ekoelektřina z větrníků a fotovoltaiky i za 20 let.
Poslední komentáře