Stavební spotření právnické osoby

Vložil Anonymous, 23. Únor 2008 - 10:20 ::

Dobry den. Za jakých podmínek si muže právnická osoba SVJ vzít stavební spoření na společný fond oprav.

Poznámka administrátora: změněn předmět z nic neříkajícího „Ostatní“.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anonymous, 24. Únor 2008 - 0:08

    Dobrý den. Do společného fondu oprav SVJ si vzali vlastníci stavební spořeni na sebe,a vybrali si úvěry. Které vložili do fondu oprav za opraví na domě. Já jsem si nevzal proto že jsem stým nesouhlasil, byl jsem té době nezaměstnán. Tím jsem se stál dlužníkem. Proto jsem požádal o navýšení splátek mého podílu, abych dluh splatil. Tak splácí o 1000 Kč do fondu víc. Ale při vypíšu jsem zjistil že s fundu oprav je strhováno stavební spoření,(na ty úvěry). Podle mě si postupně vybírají peníze spět. Tak že po zaplacení svých úvěru na stavební spoření jsi minimálně vyberou svůj vklad. Ale i přesto předseda SVJ tvrdí že jsem dlužník. Má pravdu?

    Vložil Anonymous, 23. Únor 2008 - 19:45

    Rozumím vašemu dotazu ale nejdříve bych ho trochu upřesnil a uvedl několik základních informací.

    • SVJ jako právnická osoba si „nebere“ stavební spoření(SS), ale pro využití jeho výhod uzavírá „smlouvu o stavebním spoření“, obdobně jako fyzická osoba. Na právnické osoby se nevztahuje možnost získání státní podpory.
    • Smlouva se uzavírá na t.zv. „cílovou částku“ (CČ), která je tvořena převážně poměrem min.40%CČ= naspořené peníze+úroky a max.60%CČ= t.zv. „přidělený“(řádný) úvěr. Poměr může být ale i 50% : 50%.
    • Před vznikem nároku na „přidělený úvěr“ je „čekací doba“ min. 2 roky, a v tomto období lze požádat již o t.zv.„překle­novací“ úvěr.
    • Stavební spoření je zatím nedoceněnou formou ze strany SVJ a MBD jako velmi vhodný nástroj na tvorbu finančních prostředků (DLZ) na opravy.

    K tomu aby se využilo max. způsobem výhod které „SS“ umožňuje je třeba znát řadu dalších informací, mezi ně patří i plán oprav, o kterém jsem zde psal asi před 3 dny, jako o důležitém podkladu pro efektivní nakládání s penězi na tvorbu fin. prostředků na opravy a jejich financování.

    Na tomto prostoru není možné zcela detailně popisovat celou problematiku a řadu různých variant využití „SS“ nejen pro právnické osoby ale i formou přes fyzické osoby (členy SVJ, MBD), zejména pak „všeobecné podmínky“, které se u stavebních spořitelen částečně odlišují. Přednáška by zabrala několik hodin.

    Vážným zájemcům o tuto problematiku navrhuji využít můj přímý kontakt k další zatím písemné konzultaci

    • na řešení vašeho konkrétního případu
    • a ostatním na zvážení, nabídku na uspořádání „semináře na toto tema“ a s tím související „plánování oprav“. (místo konání by mohla být Praha)

    Děkuji za projevený zájem o danou problematiku.

    k.kolar@centrum­.cz

    Vložil Anonymous, 23. Únor 2008 - 21:44

    Děkuji za odpověď, ty základní informace my stačí.

    Vložil Anonymous, 24. Únor 2008 - 21:27

    Vážený „anonymousi“, uvítal bych, kdybyste mi podal byť jen krátkou zprávu, odkud jste a „k čemu“ vám uvedené informace stačí :

    1. pro využití SS na právnickou osobu
    2. nebo nevyužití SS.

    V případě a) k jakému účelu bude SS využito (jen na tvorbu DLZ nebo s úvěrem). Zajímá mě to z profesních důvodů. Děkuji za vaši zprávu na k.kolar@cen­trum.cz

    Vložil Anonymous, 25. Únor 2008 - 0:24

    Vážný pane, promiňte že sem Vás tím obtěžoval. Protože jsem měl podezření že někdo může zneužívá náš fond oprav.
    S fondů je placeno staveni spoření a nevím na koho. Tak jsem se chtěl dovědět jestli to muže být i právnická osoba. Děkují .

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".