Rušení nočního klidu-změny v občanském zákoníku pro SVJ.
Hezký den přeji všem.
Jsem spoluzmocněnkyní bytového domu SVJ s osmi bytovými jednotkami.Často u nás dochází k rušení nočního klidu a hlučnosti sousedů.Už několikrát jsem to řešila pouze domluvou.Je prosím pravda že od příštího roku má tyto problémy řešit městské-obecní úřady v přestupkových komisích? Znamená to že tyto problémy nemusím řešit já,ale že můžu posílat stížnosti přímo na patřičný úřad?Budu muset volat policii aby provedla pro úřad písemný protokol? Děkuji.
Nepůjde to, stejně jako to nejde dosud. V tom se nic nezmění. Nikdo se tím nechce zabývat, vy, ostatně také ne. Policie je jim pro smích. Finguje jen hrubé násilí.
Spoluzmocněnkyně, tak to tady ještě nebylo. Seznamte nás s náplní vaší důležité pozice.
Spoluzmocněnec, domovník a správce jsou 3 různé, když chcete, tak pozice. Svj přece nemá žádného domovníka ani spoluzmocněnce. A spráce rozhodně nemá v náplni práce řešit vztahy mezi lidmi bydlícími v domě.
Bože tak tedy domovník.Ten u nás v domě tyto problémy řeší.Tak jsme si to odhlasovali.Proto se změnou občanského zákoníku tyto problémy mají řešit přestupkové komise na městských úřadech.Proto se ptám jak to vidí ostatní.Vy se prosím už raději neozývejte.Děkuji.
No bóže, hodinky nebo holinky. Oboje je na „h“, že. Tak jak to vidím já, se vám to nelíbí. Až zataháte vaše svj do dalších problémů, pak se zde neptejte, jak to máte řešit.
Problémy v domě má řešit výbor SVJ nebo pověřený vlastník a ne nějaký domovník nebo správce. I já se s funkcí domovník v SVJ setkávám poprvé. V každém případě si paskvil, který jste si odhlasovali, musíte vyřešit sami. Z dotazu je jasně vidět vaše snaha se této „povinnosti(řešit problémy)“ zbavit.
To mi je novinka od kdy vybor řesi občanskopravni spory Časové rozmezí nočního klidu je definováno v zákoně č. 258/2000 Sb., zákon o ochraně veřejného zdraví, kde se noční dobou rozumí doba od 22.00 hodin do 6.00 hodin. ja to řesim nasledovne delaš hluk vypnu elektr. to je na každym patře pro každy byt delaš to opakovane volam městkou a posilam na přestupkovou komisy a pokud to je extrem což se jeste nestalo zavolat na orgány ochrany veřejného zdraví, kterými jsou v tomto případě okresní hygienici. Pokud se prokáže překročení limitních hodnot hluku, které jsou sice proměnlivé, nejvyšší však 40 decibelů, je oprávněn hygienik uložit provozovateli takového zařízení pokutu až do výše 2.000.000,– Kč,
Jen pro informaci: zákon č. 258/2000 Sb., § 34 odst. 1: Prováděcí právní předpis upraví hygienické limity hluku a vibrací pro denní a noční dobu, způsob jejich měření a hodnocení. (http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-258#p34)
Prováděcím předpisem je nařízení vlády č. 272/2011 Sb., kde je v § 1 uvedeno: (2) Toto nařízení se nevztahuje na a) sousedský hluk, … (http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-272#p1)
P.V.
Kdyby jste četl pozorně,tak právě se Vám snažím tu celou dobu vysvětlit že problémy s rušením nočního klidu od nového roku spadají pod Městské úřady,respektive přestupkové komise.A to podle nového občanského zákoníku-změny pro SVJ.Tak co tady plácáte abychom to řešili sami.Prosím o odpověď zkušeného pana Lake.Děkuji.
tak jsem se vás chtěl zde zastat, že je jedno, zda si říkáte domovník či co, ale závěrečná vaše připomínka tomu dává prostě korunu.A víte jakou že tu korunu? Že požadujete radu Děda Vševěda, jak já říkám tomu Lakemu. Ostatní názor si ponechávám pro sebe. Přeji vám, ať pořídíte dle vašeho gusta.
Poslední komentáře