Rocni uzaverka a platnost vyboru...
Dobry den, zajimalo by mne, jestli pokud neni rocni uzaverka hospodareni, tady se to asi nazyva zalohy na hospodareni....../nemyslim tim rozuctovani tepla avody/ a neni ani svolana schuze SVJ,kde by se mel schvalit plan na pristi rok…jestli ma nejake pravomoce vybor a predseda neco z nasich penez platit bez chvaleni a rozvahy na dalsi rok. Dekuji za radu.
Dobrý den, nic jako rozvaha na další rok neexistuje. Rozvaha je součástí roční závěrky. Jak napovídá název – zavírá se tím rok (příp. jiné účetní období) – k tomu blíže zákon o účetnictví. Roční závěrku tvoří rozvaha, výkaz zisků a ztrát a příloha k účetní závěrce. Dále je třeba rozlišovat také závěrku (viz výše) a uzávěrku – uzavření jednotlivých účtů, které provádí účetní. Zřejmě jste měla na mysli schválení rozpočtu na další období.
Paní Čekatelko,
předseda neplatí nic "z vašich peněz", nýbrž vše se hradí z peněz SVJ.
Výbor SVJ (nikoliv předseda) může platit co je mu libo, vyplácet hotovost z pokladny, vybírat částky z bankovního účtu, činit objednávky a uzavírat smlouvy - samozřejmě pokud jste stanovami nebo usnesením shromáždění neuložili výboru nějaká omezení. Zda jsou taková omezení si musíte zjistit sama ve Vašem SVJ, my to samozřejmě nevíme.
Co míníte "platností výboru" netuším.
Pokud nebyla provedena úšetní uzávěrka, pak SVJ ani nesestavilo účetní závěrku. Jste v průšvihu, neboť SVJ porušilo zákon o účetnictví.
lake
Rocni uzaverku pry maji, jsem mluvila s jednim z vyboru, ale nechteji ji ukazat a shuze po uzaverce jeste nebyla, tak nikdo nic nevime. Nevim jak se k temto vecem dostat…ve stanovach, ktere davali pri posledni volbe do vyboru na obch.rejstrik lonskeho roku nic takoveho neni, ze by se neco menilo ve stanovach. A co se tyka platnosti vyboru, slysela jsem od dvou lidi co delaji ve vyboru, ze pokud neni rocni uzaverka a rozvaha na dalsi rok a neni dana schromazdeni na vedomi na schuzi, tak nemohou nakladat s penezi a cokoli nadale sami schvalovat. Nerozumim tomu a pokud jsem tady pochopila neco, tak co neni zakazano, je dovoleno…? Je mozne nesvolat jednou rocne schuzi schromazdeni a nedat lidem na vedomi hospodareni? Jiz se toto stalo dvakrat v nasem SVJ i kdyz ne za sebou. Je mozne nedavat k nahlednuti hospodareni? Ve stanovach mame, ze je mozne nahlednout zdarma, jen kopie by se platila a neni stanovena castka.
Podle ZoVB se schůze Shromáždění svolává alespoň jedenkrát ročně. Vzhledem k tomu, že se na správě podílíte svým podílem (není-li dohodnuto jinak) a ručíte za závazky do výše svého podílu (podle téhož zákona), máte plné právo znát hospodaření, se kterým by vás výbor či pověřený vlastník měl seznámit. Taktéž vyste měli rozhodnout o hospodářském výsledku za uplynulý rok. Nahlížet do hospodaření je právo každého člena SVJ, o čemž hovoří i vaše stanovy.
Pane Navaro, psala jsem Vam na email, ale asi nemate cas. Mohu se jeste zeptat, jestli muze mit u nas tedy ten spravce jeste k tomu funkci predsedy vyboru? Dekuji za odpoved.
Paní čekatelko, měla byste si přečíst ZOVB a stanovy. Tam je popsáno kdo je předseda a kdo je nebo může být správce. Ve společenství je správcem domu SVJ a SVJ nemůže být předseda. Nějak se to tedy zamotalo.Když vy řeknete správce, koho tím myslíte?
Ja uz jsem z tech nazoru a vyrazu zmatena…my mame v dome spoluvlastnika, ktery nam dela spravce, ale soucasne nam dela i predsedu vyboru a ja se ptam jestli to muze delat soucasne, neb se v tech stanovach motam. Mame vzorove stanovy, jen se menil pocet let volebniho obdobi z dvou na pet.
Pokud jste SVJ, tak správcem domu ze zákona je SVJ. SVJ může „někoho“ pověřit správou domu. Pokud vaše SVJ pověřilo vašeho předsedu správou domu, tak je předseda současně správcem. Myslím že v tom ale máte pravděpdobně trochu zmatek, že to asi bude jinak než uvádíte.
„…my mame v dome spoluvlastnika, ktery nam dela spravce, ale soucasne
nam dela i predsedu vyboru…“
Ano může. Pokud opravdu dělá Správce na smlouvu – nechte si ji
předložit (čl.V/2 zák.371/2004). Jestli se Vám předsedova
„správcovská činnost“ nelíbí – odhlasujte změnu Správce
(čl.V/3 zák.371/2004)
Dobry den, ono je to fakt tezke se v tom orientovat, kdyz v tom clovek nedela. A kdyz tady vidim na jednu vec vice nazoru, pak uz jsem uplne zmatena. Dekuji Vam.
Pisete: Nahlížet do hospodaření je právo každého člena SVJ, o čemž hovoří i vaše stanovy. A to je kamen urazu- na nekolikalete nalehani na vybor, ze chci nahlednout do hospodareni SVJ, neni to stale umozneno. Letos zas nebyla po rocni uzaverce/tu take nechteji ukazat / schuze s tim, ze si ji vybor muze svolat treba na konci roku a nahlednout nedaji, pry jedine za poplatek 180kc na jeden byt daji prehled. Cenik mi dali, je tam toho vice co je za poplatek. Nas spravce ma firmu na poradenstvi a ucetnictvi SVJ a dela nam sam rozuctovani vody a zalohy, teplo nam dela jina firma. Posledni dovoleni do vyboru jednoho clena bylo v listopadu a taktez davali na obchodni rejstrik posledni platne stanovy, kde o poplatcich neni ani slovo. Nevim jak postupovat a jak se dostat k hospodareni. Vybor nechce dat k nahlednuti ani hlasovani. No proste nic. Kdyz se opravili balkony, tak bylo neco jineho schvaleno a pak jinak to vypadalo a stalo to mnohem vic. Po oprave balkonu a rocni uzaverce zas nebylo svolano schormazdeni, aby se vse vysvetlilo.Proste si tu delaji co chteji a tvrdi, ze je vse v poradku. Me se zda, ze v poradku neni nic, jinak by dali nahlednout jako jini co hospodari dobre. Nevim jak postupovat, protoze jak zde ctu prispevky, je to o slovickareni, nevim si rady, jestli to mohu dat k soudu, nebo trestni oznameni. Dekuji za radu.
Máte povedený výbor. Kdybych se chtěl podívat do hospodaření a někdo po mě chtěl za to 180,– Kč, tak ho pošlu k šípku. Z druhé strany, kdyby po mě někdo chtěl, abych mu předložil účetnictví a já si řekl 180,– Kč, tak bych mohl očekávat, že dostanu přes ústa. SVJ není správní orgán, aby vybíralo poplatky. Další věc je, že tímto porušuje i vaše stanovy, kde jak uvádíte je psáno, že nahlížet lze ZDARMA, činit kopie na vlastní náklady. Než se budete obracet na soud či podávat trestní oznámení, jak uvažujete ve svém příspěvku, využijte nejprve všechny vlastní prostředky. Jedním z nich je svolat schůzi podle ZoVB:
(1) Společenství musí alespoň jednou ročně konat shromáždění. Shromáždění se sejde z podnětu výboru nebo pověřeného vlastníka nebo vlastníků jednotek, kteří mají alespoň jednu čtvrtinu hlasů.
Máte-li podporu alespoň té čtvrtiny hlasů, můžete ji svolat Vy s tím, že na této schůzi zvolíte nové členy výboru a ty stávající odvoláte. Jen tím, že se vám podaří taková schůze svolat je to pro výbor vztyčený prst „my si nenecháme všechno líbit“. Potom už je to na každém z vás do jakého konce to dotáhnete, jak budete jednotní.
Při zvolení nového výboru by nastala situace, kdy bude muset stávající výbor vše předat někomu jinému chtě nechtě.
Výbor může svolat schůzi třeba na konci roku, v tom mu nic nebrání. Jen se pozastavuji nad jednou věcí a tou je účetní závěrka. Tu má shromáždění schválit a rozhodnout o hospodářském výsledku. Považuji za vhodné, aby tak bylo učiněno v prvním pololetí následujícího kalendářního roku.
Dobry den a dekuji za radu. Ten poplatek 180kc chteji za to, ze mi udelaji vypis cerpani a vydaje jen na muj byt a vlastne i za nahlizeni mi jednou spravce napsal, ze jedine za poplatek, ale neuvedl za kolik. A s tou podporou ostatnich spoluvlastniku nemohu pocitat…jsou to vetsinou starsi lide a nekteri byty pronajimaji, tak nemaji zajem. Spravce je dost sverazny clovek a vse resi krikem a vyhrozovanim. Jen on ma pravdu a to jeste chodi a pomlouva, ze pokud prejdeme k jine firme, ze to bude o moc drazsi. Uz mu i jedna pani, rikala na schuzi, ze neumi nic resit, jen ostatni prekrikuje. Kazdy se ho boji a ani to nechteji resit, aby s nim nemeli problemy. Vcera na me zase kricel, byl uplne nepricetny, protoze dle toho co tu konkretne pisu me poznal. Jednou do me i strkal, kdyz jsem po revizi plynu zavolala pohotovost plynaru a ti zjistili unik v kocarkarne. Nechtel me do te kocarkarny pustit, abych nevidela, ze tam opravdu plynari namerili uniky. Pak mne u vsech spolubydlicich pomlouval, ze kvuli me budem platit za opravu strasne velke penize. Uz s nim ani nejednam, ale ani s vyborem se neda domluvit na nicem konkretnim. Na pisemnou zadost o zpravu o hospodareni mi poslali cenik, podepsany jak predsedou, tak dvouclennym vyborem. Schuze zatim stale neni, tak si mysli, ze se to vse prejde mlcenim a ignoraci. Jsem z toho uz unavena a nevim na koho se obratit.
No nejdrive jsem se tak domnivala, ze mam smerovat vse na spravce, ale pak uz jsem vse smerovala na vybor, ale je to se stejnym ucinkem. Ve vyboru jsou dva lide, ale jsou za jedno a vse stejne ridi spravce i za ne mluvi.Pokud reknu neco clenu vyboru, tak ten vola spravci. Kdyz jsem napsala pozadavek na vybor ohledne hospodareni, tak na odpovedi s cenikem byl podepsan i spravce. Nerozumim tomu, proto se tady ptam.
V tom případě Vám sděluji, že nemáte výbor. Podmínky dle zákona o vlastnictví bytů §9:
(11) Výbor je výkonným orgánem společenství; musí mít alespoň 3 členy. Výbor nebo pověřený vlastník rozhodují o věcech spojených se správou domu, pokud si rozhodnutí v těchto věcech nevyhradí shromáždění. Funkční období výboru nebo pověřeného vlastníka určují stanovy, nesmí však přesáhnout 5 let.
Je třeba dovolit třetího člena.
Do té doby platí: (9) Pokud se nesejde shromáždění k volbě orgánů společenství nebo nejsou-li tyto orgány zvoleny, plní funkci orgánů společenství vlastník, jehož spoluvlastnický podíl na společných částech domu činí nejméně jednu polovinu, jinak vlastníci jednotek, kteří se stali členy společenství dnem jeho vzniku.
Takto to mame dost dlouho a tak mi neni jasne, proc, kdyz o tom museli vedet. Ale to je mozna tim, ze je to o slovickach a vyrazech. On je totiz nas spravce, dela nam vypocet vody, najmu-zalohy, a topeni dela jina firma. Kdyz jsem koukala na obch.rejstrik, tak tam je veden jako predseda, pak je tam jeden jednatel a jednatelka. Toto je na poslednim zapisu v obch.rejstriku. O clenech vyboru tam neni ani slovo. Nerozumim tomu. Pan spravce ma take dva byty i s jeho kamaradem, tak jestli se spolehaji na toto vse, protoze hlasovani vychazi jen neco malinko pres polovinu dle spoluvlastnickych podilu. Nevim uz se v tom vsem ztracim… Ted jsem se chtela podivat znova jak to bylo pri zalozeni SVJ a sbirky listin nejsou vubec pristupne.
Tak jsem na to koukala jeste jednou kdo a jak je tam zapsan a je to ze spravce je i predseda vyboru, ale nekde jinde v tech listinach jsem nasla, ze jsou ostatni jednatele.....uz jsem blazen…ale listiny otevrit opravdu nejdou
Tak jsem se díval do rejstříku na listiny vašeho SVJ a zápis v rejstříku. Dotyčné SVJ má 3-členný výbor (předseda, místopředseda a člen). V listinách, které SVJ předkládá rejstříku – zápisy ze schůzí shromáždění či výboru, když došlo k nějakým významným změnám – změna stanov, volba nového člena – se tito tři členové „titulují“ jako předseda, místopředseda a jednatel. Dotyčné SVJ se řídí vzorovými stanovami řádně okopírovanými ze Sbírky zákonů. V roce 2009 byly stanovy upraveny, že funkční období členů výboru je 5 let a o změně stanov a další volbě statutárního orgánu již nebude pořizován notářský zápis. To jsou fakta z rejstříku k dotyčnému SVJ.
Tak to ja jsem se tam nedostala, ale co to ted pro mne znamena- ja se stale nemohu domoci nejakeho dolozeni hospodareni, kdyz nedaji k nahlednuti. A vlastne spravce je i nas predseda vyboru. Takze jsem pozadovala spravne po predsedovi vyboru veci k nahlednuti? Kdyz zadam pisemne vybor, tak zadam i naseho spravce.....? Jak se k temto informacim dostat.....a nebyt s nimi porad ve sporu.....na schromazdeni v minulosti rekne predseda vyboru jen to co chce, pokud se tam zeptam, nerekne podrobnosti…za tento rok se utratilo 220tis a zadne vysvetleni, zadna schuze schromazdeni.
Vyjádření k příspěvku: „Vložil Čekatelka (bez ověření), 24. Květen 2011 – 17:01“
Vážená paní Čekatelko,
aniž by jste si to řádně uvědomovala, domáháte se „vyúčtování“ Vámi složených prostředků. Chcete se dozvědět, za jakým účelem byly vynaloženy prostředky, na jejichž úhradu jste formou „bezdůvodných záloh“ na uhrazení „blíže neurčitých nákladů“, složila.
Z Vašeho příspěvku to přímo čiší: vy složíte bezdůvodně zálohy a potom se dotazujete, za jakým účelem byly vynaloženy.
Tento postup musí nutně budit veřejný posměch. Uvažte sama, scénář:
- přijdete do samoobsluhy (tam jste bezpochyby určitě jednou byla)
- složíte „na pokladně“ 100,– Kč (bankovku).
- pokladní se Vás udiveně dotáže, proč hradíte zálohu ve výši
100 Kč, když
je Váš košík prázdný,
- Na tuto otázku nedovedete odpovědět a opouštíte prodejnu.
- Za rok se vrátíte do této prodejny, a domáháte se toho, aby Vám
pokladní
„vysvětlila“, za jakým účelem „těch Vašich 100 Kč“ použila.
Zdá se Vám to pořád absurdní ? To že skládáte „společenství“ prostředky a nevíte za jakým účelem ?
I kdyby Vám tzv. „předseda“ sdělil, že za těch 100 Kč koupil v jeden den 7 vítisků MF DNES, tak s tím nic nenaděláte.
Vaše postavení si uvědomujete pouze částečně – a nedovedete je (to postavení) dostatečně popsat.
Jste nájemce Vašeho „předsedy“ (nebo společenství, které nic nevlastní).
Zřekla jste se vlastnických práv.
Chcete argumentovat takto: „na schůzi mě přehlasovali, fond oprav 20 Kč/m2“
Takové pseudo-usnesení je od prvopočátku absolutně neplatně, nemusíte jej napadat samostatnou žalobou „pro neplatnost“.
Při vhodné argumentaci bude toto pseudo-usnesení zkomumáno tzv. IN CONCRETO, nebude tedy zrušeno „pro všechny“, ale pouze „pro Vás“ (ve sporu, který s Vám tzv. společenství povede).
Jinými slovy, pro ostatní bude platit, pro Vás platit nebude.
Ovšem zálohy (ve vašem žargonu „fond oprav“), které jste doposud bez konkrétního učelu určení složila, jsou nenávratně ztraceny.
ZTRACENY !
Z T R A – C E – N Y !
S tímto „by nehl“ ani „ZovB“
ZovB
pane „ZovB – vlastník se domáhá (bez ověření)“
- pole „Vaše jméno“ slouží na Váš neregistrovaný nick ne na doplnění na max.možných 60 znaků
- za Vaše plácání „o samoobsluze“ byste neměl být vystaven „veřejnému posměchu“ ale k lynčování
- Vaše německé průpovídky si nechte v hospodě ze které evidentně píšete ty Vaše bláboly
- a jestli nevíte nic o §9a/2 ZoVB tak zde nevykřikujte a zalezte opět pod kámen
nazdar grafomane
Dobry vecer, tedy ze bych byla z Vasi rady moudra…to tedy nee. Pisete, ze bezduvodne slozim zalohy. To je nemam platit? No fakt nevim, jak jste to myslel. Do hlavy Vam nevidim a z toho co jste tu napsal.....no nevim, nevim, jsem jelena nemoudra…asi si sedim na vedeni. Mohu vas poprosit jeste jednou a polopaticky pro mene chapave, dekuji.
Dobrý den, zálohy si musíte rozdělit na dvě hromádky. Na krátkodobé a dlouhodobé.
Krátkodobé se vyúčtovávají 1× ročně a jedná se o zálohy na služby (topení, voda, elektřina ve spol. prostorách, pojištění, správa – režie, odměny staturánímu orgánu atd.). Přeplatky / nedoplatky mají být splacené do konce července následujícího roku, bude-li nějaká reklamace, tak do konce srpna.
Druhá část jsou dlouhodobé zálohy na správu domu a pozemku (nazývaná také jako fond oprav). Tyto zálohy se nevyúčtovávají, ale je to vlastně forma spoření na opravy, modernizace, rekonstrukce. I když v současné době váš dům je v naprostém pořádku, nevíte, co bude za rok, tři, pět let. A potom sáhnout do peněženky a vytáhnout např. 100 tis. (každý) – to by se asi nepovedlo. O těchto zálohách, resp. výši části, která připadá na vaší bytovou jednotku by vás měl výbor informovat, nejlépe: na začátku roku byl stav xx během roku jste zaplatila xx během roku se utratilo xx na konci roku je stav xx Tyto zálohy se skládají aniž by byl předem znám účel – nevíte, zda budete za rok opravovat okapy či za tři roky střechu. Ale před použitím těchto finančních prostředků má shromáždění schválit plán oprav, který výbor navrhne v rámci rozpočtu na daný rok.
ZovB – vyjádření k příspěvku:
„Vložil Eduard Navara, 25. Květen 2011 – 12:26“
Vážený pane Eduard Navara,
Dle Vašeho názoru je třeba rozdělit zálohy na, citace „krátkodobé a dlouhodobé“.
Dle Vašeho názoru se, citace: „Dlouhodobé zálohy se
nevúčtovávají,
ale je to vlastně forma spoření na opravy,
modernizace, rekonstrukce.“
Dle mého názoru neexistují žádné „dlohodobé“ ani „krátkodobé“ zálohy. Záloha – platba předem určená k vyúčtování – je zálohou pouze tehdy, pokud je definováno zúčtovací období.
Pokud není zúčtovací období definováno, nejedná se o zálohu.
Aby mohlo být definováno zúčtovací období, musí být znám rozsah oprav společných částí domu.
Řádný postup – ve věci stanovní záloh- je naprosto „opačný“ oproti tomu, jak si „to Vy vadně“ vysvětlujete (nebo pouze předstíráte hloupost).
1) výchozím bodem je nutnost „provedení opravy“
- poté, co bude tato oprava popsána tak srozumitelně, že bude možné
dojít
k předpokládaným nákladům souvisejícím s touto opravou
- tak potom je možno definovat „úhrn záloh“ a korespondující
období“
Pokud vážně tvrdíte, že „vlastník jednotky“ je povinnen si „dlouhodobě šetřit“ s tím, že se vlastně o žádné zálohy nejedná – nebudou nikdy vyúčtovány, tak potom se dle názoru ZovB jedná o „vymáhání výpalného.“
Dle názoru ZovB nejste „Capo di Tutti“.
Dle názoru ZovB jste pouhým řádným členem (pěšák) zločinecké organizace zřízené za účelem vymáhání výpalného.
ZovB se vyjádří k Vašemu postavení v „organizaci“ formou překladu zobrazeného u vchodu do domu ve státě, kde takové excesy – vaš názor – by nemohly obstát.
„BETTELN UND HAUSIEREN IST IN DIESEM HAUS VERBOTEN“
Žebrání a pokoutní domácí prodej je v prosorách tohoto domu zakázán.
ZovB
Pane Navaro, pletete se na celé čáře. Dáváte dohromady záležitosti, které k sobě nepatří, směšujete zálohy na služby se zálohami na správu domu.
Rovněž Vaše tvrzení, že zálohy na správu „se skládají aniž by
byl předem znám účel“ je nepravdivé, stačí si přečíst ZoVB.
Podle § 15 odst. 2 ZoVB vlastník jednotky skládá zálohy „… tak,
aby byly kryty předpokládané náklady, které bude
nutné vynaložit v následujících měsících
i v dalších letech.“.
Jestliže snad v některém SVJ nelze předpokládat konkrétní účel záloh, ani není v plánu nějaká nutná oprava/údržba, pak vlastník jednotky není povinen skládat na zálohách nic.
lake
Takže chcete tvrdit, že když je nyní někdě všechno o.k., tak se nebude vybírat, každý ušetří a bude si mnout ruce. Po čase se náhle vyskytne potřeba nutné opravy a jelikož se nevybíralo a dotyčné SVJ nemá peníze, tak každý vytáhne z kapsy hotovost s úsměvem za uplynulé období, že si to dával do obálky? To nemyslíte vážně.
Vážený pane Eduard Navara,
podivujete se nad tím, že si vlastník jednotky není povinnen „šetřit“ u třetího subjektu (společenství) svoje prostředky (== peníze).
Váš názor/Vaše úvaha je vadná.
Používáte formulace: „.. se nebude vybírat,každý ušetří a bude si mnout ruce“
Nad čím by si vlastník jednotky měl „mnout ruce“ ?
Pozoroval jste někdy v ČR (třeba při jízdě vlakem – nebo i z auta), že by si vesničaně (vlastníci domků – kotovic) v okolí Prahy mnuli každý den ruce ? Nad tím, kolik ten den neutratili (nevynaložili) prostředky za účelem bezdůvodných oprav svých domků – kotovic ?
Dle mého názoru jste spekulant uvažující takto:
„Dnes jsem neutratil 120.000,– Kč. Mnu si ruce. Vydržím ještě dva dny, a to bude 2×120.000 Kč. Za to si už koupím auto.“
Vy směšujete „aktiva“ s výhodou „neuskutečněných negativ“. A tyto sčítate.
Jinak: i nájemcům (do tohoto stavu chcete vlastníky uvrhnou) se služby vyúčtovávají a přeplatky se navrací.
Nesetkal jsem se s tím, že by v ČR existoval „dům“ pozestávající z více jak deseti jednotek, ve kterém „by netekla“ voda, protože nájemcům (vlastníkům – vy toto stejně nerozlišujete) byly navráceny přeplatky související se „službami“.
Představte si, ža navrhnu vlastníkům jednotek, disponujících (v hotovosti) prostředky které převyšují tržní cenu jejich veškerých nemovitostí v ČR, že si mají „u Vás šetřit“.
Pane předsedo.
První myšlenka, která by je napadla, dle mého názoru, by byla ta, že se je snažíte vydírat. A každý, kdo je vydírán, přemýšlí o tom, jak ukončit existenci vyděrače.
Nemám žádný názor na to, zda, citace z Vašeho příspěvku:
„… vytáhne z kapsy hotovost s úsměvem“
Pane předsedo „nic nevlastnícího subjektu“.
ZovB
upraven nadpis – admin
„Krátkodobé se vyúčtovávají 1× ročně a jedná se o zálohy na služby (topení, voda, elektřina ve spol. prostorách, pojištění, správa – režie, odměny staturánímu orgánu atd.).“
Nevěřte všemu, co se zde píše.
Z uváděných položek řada typicky NEPATŘÍ pod služby ani takovéto zařazení nelze doporučit. Správa potom pod služby nepatří ze zákona.
zaúčtuju pod položkou náklady výboru a dám do vyúčtování pod položku „režie domu“ (nejsem si jistý přesným znění položky) dáváme tam poštovné, soudní poplatky, odměny výboru atd. proč by to mělo být něco jiného než provozní výdaj ??
No znate to bojim se, je to docela zakerny clovek. Byla jsem na schuzi vyboru pred lety kvuli stale stejne veci-nahlednuti do hospodareni a oni to zas jako obykle neudelali, ale za to si me tam spravce nahraval na diktafon. Tak uz se bojim cokoli…ale o to mu asi i jde, zastrasovat. Jo a stale ty listiny nejsou na obch.rejstriku pristupny. Dostanu se na seznam, al epokud otevru polozku treba hlasovani a stanovy, tak to nelze otevrit. Nevim proc tomu tak je.Nedavno jsem se do toho normalne dostala.
Paní Čekatelko, údaje uložené v rejstříku obchodním i SVJ jsou veřejně přístupné. Za uvedení IČ Vašeho SVJ nemůžete být popotahována. Stejně tak, pokud uvedete, že správu Vám zajišťuje s.r.o ABC s IČ, tak se Vám nemůže nic stát. Pokud jste tedy předtím neprohlásila, že toto s.r.o. je podvodníkem, krade atd. :-))
Vaše údaje jsou poněkud zmatečné. Nevěřím tomu, že pokud jste si něco v rejstříku otevřela, že to není nyní přístupné. Ale dělejte jak uznáte za vhodné. Bez prvotních nefiltrovaných informací se těžko radí.
Vážený pane „Eduard Navara“, Váš příspěvek:
„Vložil Eduard Navara, 24. Květen 2011 – 2:02“
je vadný.
Jak sám správně uvádíte,
„a já si řekl 180,– Kč, tak bych mohl očekávat, že dostanu přes ústa. “
Na svoji obranu stavíte, citace:
"mohl bych očekávat, že dostanu přes ústa. "
Ale jelikož:
„SVJ není správní orgán, aby vybíral poplatky.“
jste v pohodě.
Dožadujete se, aby jste „dostal přes ústa“.
Zprava, či, z leva ?
Mit freundlichen Gruessen. Wir sind das Volk.
Ohne 1 zu 1, wir werden uns nicht Eins.
H.K. (Bluehende Landschaften).
Wir haben „das "Ondraš Gold“, gefunden.
wIR WERDEN EUCH MEHR ZUFUEGEN – ALS SIE ERWARTEN/VERKRAFTEN.
ZovB
Dobrý den, záleží jak máte postavené stanovy a jaká usnesení jste přijímali na předchozích shromážděních. § 15 odst. 2 ZoVB – K účelu uvedenému v odstavci 1 skládají vlastníci jednotek předem určené finanční prostředky jako zálohu. Výši záloh si určí vlastníci jednotek usnesením shromáždění dopředu tak, aby byly kryty předpokládané náklady, které bude nutné vynaložit v následujících měsících i v dalších letech. Výši částky a den její splatnosti sděluje vlastníkům jednotek výbor nebo pověřený vlastník. Není-li výbor nebo pověřený vlastník zvolen, rozhoduje se o výši částek podle odstavce 1 nadpoloviční většinou všech vlastníků jednotek v domě. Ustanovení § 11 odst. 6 platí obdobně. karelh,
Poslední komentáře