Půda a vstup na střechu

Vložil Thomas (bez ověření), 15. Červen 2020 - 18:31 ::

Dobrý den, minulý týden shromážfění v našem domě bez mé přítomnosti odhlasovalo že bude vyměněn zámek od dveří od půdního prostoru a klíče že bude mít pouze pověřený vlastník a správce objektu. Na této půdě však mám koji, která je tam již od postavení domu asi 100 let. Z půdy je i vstup na střechu a tudíž i požární únikový východ na střechu domu a to v případě že by třeba ve sklepě hořelo a evakuace by musela proběhnout přes střechu domu. Má shromářdění na něco takového právo a co na to hasiči. Děkuji moc za fundované odpovědi.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Thomas- (bez ověření), 16. Červen 2020 - 0:24

    Zeptám se ještě jednou. Může společenství bezdůvodně zakázat vstup na půdu a na střechu nebo nemůže.

    Vložil tomas 22, 15. Červen 2020 - 18:45

    Tedy majetek, požádejte o klíč, abyste k němu měl přístup.

    Únikové východy do toho netahejte. ;-)

    Vložil radka2222 (bez ověření), 15. Červen 2020 - 19:04

    jestli tam má koji? že si něco obsadil před sto lety, neznamená, že to může užívat :-(

    Vložil tomas 22, 15. Červen 2020 - 19:21

    pokud v ní má majetek tak to nelze jen tak přejít…

    Vložil radka2222 (bez ověření), 15. Červen 2020 - 18:37

    únikový východ přes střechu je teda sakra unikát :-) to jste zjistil kde? bez vaší přítomnosti asi proto, že jste se zcela dobrovolně neúčastnil, ne? koji tam máte na základě čeho? prohlášení vlastníka? stanov? nebo čeho? až odpovíte, lze fundovaně odpovědět.

    Vložil Thomas- (bez ověření), 15. Červen 2020 - 23:53

    Jak sakra unikát. Jedná se o činžovní dům v centru města s plochou střechou a bylo by možné se v případě nebezpečí přesunout až o tři budovy dále. A koji tam máme již od roku 1972, jen tak. Vždy to tak bylo.

    Vložil radka2222 (bez ověření), 16. Červen 2020 - 7:06

    znovu. na základě čeho tam máte koji? je to v prohlášení? nebo ji máte zapsanou v katastru? nebo jste prostě před lety přišel a obsadil ji? jak jsou na tom s kojemi ostatní vlastníci? úniková cesta – to je opravdu úniková cesta? označená jako úniková? co na to hasiči? Úniková cesta jsou komunikační prostory v budově, které vedou na volné prostranství mimo budovu a umožňují bezpečnou evakuaci všech osob, které se v budově nacházejí. já si nějak nedovedu představit třeba důchodce či invalidy, kteří bezpečně vyhopkají až na půdu, tam vylezou na střechu, a přes tři střechy přeběhnou „do bezpečí“.

    to, že něco „tak vždy bylo“, neznamená, že je to v souladu s právem. takže místo rozčilování zkuste odpovědět, jinak se relevantní rady nedočkáte.

    Vložil tomas 22, 16. Červen 2020 - 7:40

    a mám za to, že úniková cesta skutečně vedla i na střechu (ale neměli jsme půdu).

    od roku 1972 by vydržení užívání odpovídalo a nemusel by nyní dokladovat žádnou smlouvu, pouze, že jedná v dobré víře.

    klíčové ovšem je, že má na půdě svůj majetek a k němu je mu znemožněn přístup.

    tím bych začal já

    Vložil Hubert (bez ověření), 16. Červen 2020 - 11:56

    Někdo by snad měl mít klíče a věci Vám určitě vydá, pokud prokážete že jsou Vaše. Předpokládám, že máte aspoň kóji po celou dobu řádně označenu. K vydržení je třeba nějaká identifikace, jednejte s katastrem, např hromada prken byť v nějaké poskladané formě se těžko bude identifikovat ( do sklepa je to daleko, předpokládám že tam nemáte uhlí ? ).

    Ohledně názoru hasičů je nejlépe se jich přímo zeptat

    Je však ale možné, že se naopak jedná o požární ochranu, kdy je účelem snižovat požární nebezpečí, které vzniká právě nekontrolovatelným shromažďováním různých přemětů. V mnoha případech se však postupem let z těchto místností stanou doslova skladiště, které si co do sortimentu a množství nejrůznějších serepetiček nezadají se skutečným „vetešnickým“ krámkem z meziválečného období.Kdo neuvidí na vlastní oči, nedokáže si vůbec představit, jaké peklo dokáže při požáru rozpoutat takto správně namíchaný koktejl. Plasty, lakované dřevo, hadry, hořlavé kapaliny, hořlavé plyny… V pár minutách dochází k celkovému vzplanutí tzv. Flashover efektu a jedovaté zplodiny během mžiku zaplní schodiště a chodby.

    Chodťe příště na schůze, aspoň bude vědět co a s jakým účelem se děje.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".