přijetí usnesení
Zajímalo by mě, jak postupovat v případě, kdy je shromáždění vlastníků jednotek při zahájení usnášení se schopné a jsou odsouhlaseny některé body programu, ale během jednání někteří odejdou a tím se počet přítomných sníží na stav, kdy není přítomna nadpoloviční většina všech členů SVJ. Řídí se další hlasování dle prezentační listiny, nebo je rozhodující stav aktuální přítomnosti členů při dalším hlasování? Díky této situaci jsme nepřijali usnesení. Vilda
Děkuju za odpovědi a názory. Dvě členky SVJ oděšli proto, že musely dát spát děti, které měly na schůzi, z toho jedna měla ještě plnou moc. A jeden odešel jelikož se mu nelíbil názor něko jiného. Tento člen má právnické vzdělání a lpí na veškerých detailech, ale členem výboru se stát nechce.
Podle mého názoru je právně nerozhodné, proč lidi odcházejí. Hlasuje se podle skutečného stavu přítomných.
Řešíme to tak, že u prezence jsou přichystané plné moci pro odcházející.
A samozřejmě se snažíme zajistit co největší účast pomocí plných mocí, ty neodcházejí. :-))
Jednotlivé body se snažíme probrat se zájemci před vlastním shromážděním, na začátku se hlasuje o méně konfliktních věcech, protože, pokud to se rozvášní prudiči, tak se nic neodsouhlasí.
Hezký den!
Pavel
Přesně jak píše pan Pavel, po vlastníkovi nelze spravedlive žádat, aby setrvával na shromáždění po vystoupení rozvášněného prudiče, resp. když je jasné, že již nic jiného než vystoupení dalších rozvášněných prudičů nelze očekávat.
Zákon bohužel přímo takovouto situaci neřeší. Jistý návod lze nicméně dovozovat z toho, že právní úkon by měl mít náležitou formu, a jakmile vystoupí první rozvášněný prudič, je náležitá forma shromáždění bezesporu narušena a vlastník je oprávněn odejít, aniž by tento jeho odchod měl za následek jakékoli jeho znevýhodnění.
Pokud máte na prudiče jiný návod, rád si ho přečtu.
Poslední komentáře