Převod a prodej bytové jednotky

Vložil Karla (bez ověření), 30. Červen 2011 - 14:18 ::

Dobrý den. Mám dotaz zda li může dojít k změně vlastnického práva a to že daná nemovitost má omezení vlastnického práva : Zastavní právo exekutorské a Zástavní právo soudcovské.
Pouze fundované odpovědi.

Karla

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Štěpánka (bez ověření), 13. Červenec 2011 - 9:21

    Dobrý den,

    v této problematice se už nějaký rok nepohybuji, ale jestli si dobře vzpomínám, tak zástavní právo se na nemovitost uvalovalo, když vznikl nějaký dluh, který dlužník nehradil (poté co proběhlo jednání soudu, rozhodnutí bylo pravomocné, tak se nařídila exekuce a to buď soudní – soudcovské zástavní právo a nebo se věc zaslala soukromému exekutorovi – exekutorské zástavní právo. Jedná se o „zajištění“ nemovité věci tak, aby nebylo možno s touto nemovitostí nakládat (prodávat, darovat atd.) a věřitel měl alespoň „nějakou jistotu návratu prostředků“, které mu dlužník dluží. Dle mého názoru, pokud je na nemovitosti uvaleno zástavní právo – jedno či soudcovské či exekutorské, s nemovitostí nelze volně nakládat. V případě, že toto zástavní právo je na Vaší nemovitosti – obraťte se neprodleně na soud či exekutora a začněte vyjednávání, než bude přikročeno k exekuci, čili dražbě této zastavené nemovitosti. Pokud byste chtěla nemovitost před exekucí zachránit a chtěla jej např. prodat nebo darovat, tak tento úkon by byl s největší pravděpodobností prohlášen za neplatný a k převodu by nedošlo. V případě, že byste chtěla tuto nemovitost koupit, tak můžete zkusit obrátit se na soud či exekutora. Když budete mít štěstí, tak zjistíte o co jde. Pokud budete mít o danou nemovitost zájem, zkuste se domluvit s dlužníkem, aby dluh uhradil a zástavní právo bylo zrušeno.

    Vložil ppp (bez ověření), 12. Červenec 2011 - 13:22

    Soudcovské a exekutorské zástavní právo nejsou zástavní práva ve smyslu zajištění závazku, ale již „nejmírnější“ formy výkonu rozhodnutí (jako např. „obstavení“ účtu, prodej věci atd.). Součástí těchto zástavních práv bývá i zákaz disponování (nakládání) se zatíženou věcí. Ať jste vlastník nebo zájemce o koupi zatíženého bytu, začněte jednat s exekutorem a věřitelem.

    Vložil lolek (bez ověření), 30. Červen 2011 - 16:30

    cit.„…fundované odpovědi…“

    opravdu fundované odpovědi si musíte zaplatit.
    Jakou relevanci má Váš dotaz s SVJ o kterém je tento server??

    Vložil Kverulant (bez ověření), 30. Červen 2011 - 16:42

    Lolku, zaplacená odpověď nutně nemusí být fundovaná. A naopak, fundovaná odpověď může být zdarma.

    Vložil 1234 (bez ověření), 30. Červen 2011 - 15:23

    Ano, jedná se pouze o omezení vlastnického práva a nikoliv o jeho zcizení.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".