Pravidla dezinsekce ve stanovách

Vložil JarOL (bez ověření), 1. Září 2024 - 18:40 ::

Dáváte do stanov nějaká opatření či sankce týkající se šíření štěnic a švábů, jsme panelový dům o 4 vchodech. Je to nekonečný boj. Loni jsme zaplatili za postřiky 500 tis. a letos už 400 tis. Kč a nemá to konce. Firmy vystříkají všechny byty, sklep, výtahovou šachtu, zdá se, že to dělají poctivě a systematicky, ale nikam to nevede. Po měsíci opět potvory běhají a jsou všude, máme je už i v rozvaděčích a vlezli i do žárovek na chodbě.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Lolko (bez ověření), 2. Září 2024 - 15:03

    U nás máme 16 bytů a vloni vypálili výboři na mravence bezmála 50 000 Kč Ve dvou dávkách.

    Čtu to z výpisu Dlouhodobé přijaté zálohy – fond oprav

    Předtím to bylo daleko víc na štěnice.

    Otázka: Jakým postupem dostanu z výboru informaci, ve kterém bytě byl výskyt mravenců? Protože v mém bytě mi nájemník tvrdil, že nikdy žádné mravence neviděl.

    Vložil Anonym123 (bez ověření), 2. Září 2024 - 12:07

    Oni se dostanou tyhle potvory i přímo do žárovky? Tvl co tam u vás po domě běhá…? Zkuste žárovku s tou potvorou rozsvítit a ono to za chvilku uhoří. Pokud ne, volejte CIA, protože máte v domě mimozemskou civilizaci a radši zalezte někam do krytu… :-)

    Vložil RK (bez ověření), 2. Září 2024 - 11:47

    U nás žádná speciální pravidla nebo nedejbože sankce ohledně desinsekce ve stanovách nemáme, provádí se klasicky každý rok. Částka v řádech statisíců je podezřele vysoká, to se mi nechce věřit, stejně jako fakt, že po panelácích běžně běhají švábi. Co jste prosím Vás za zajímavou adresu?

    Vložil Kapitán. (bez ověření), 2. Září 2024 - 16:03

    Zeptejte se ve větší realitce nebo deratizační službě. Opravdu jsou v ČR lokality promořené štěnicemi nebo/a švábi. Může jít i o relativně slušné lokality, nemusí se nutně jednat o tzv. vyloučené lokality – Chomutov, Most, Varnsdorf, v některých městech jsou skoro všude, vč. škol a nemocnic. Hubení doslova vysává rozpočty zdejších bytových družstev, SVJ a měst. Souvisí to s migrací obyvatel, častém přeprodeji bytů. Prakticky to nemá řešení.

    Cena za 1 byt je okolo 1000 Kč, takže jeden zásah v zamořeném domě skutečně vyjde na desítky či stovky tisíc Kč. Pokud je výskyt napříč podlažími a v různých bytech, musíte vystříkat či vykouřit všechny byty, vč. sklepů a společných prostor. Stříkají se i balkony, stoupací šachty a výtahové šachty. Štěnice láká elektromagnetické záření a opravdu se můžou stahovat do osvětlení a rozvaděčů.

    Podle mého názoru lze dát do stanov leda sankci za neumožnění zpřístupnění bytu za účelem provedení dezinsekce.

    Prakticky je nereálné vystopovat zdroj a uplatňovat náhradu škody po osobě, která hmyz do domu zavlekla, nebo z jejíhož bytu se šíří.

    V domě, kde jsou desítky bytů (na sídlištích běžně věžové domy nebo vícevchodové domy o 100 až 500 bytech), není šance se štěnic a švábů zbavit. Je to nekonečný boj, který nejde vyhrát. Jednak je nereálné, aby se deratizátor dostal do každého bytu (vždy se najde někdo, kdo ho do bytu nepustí), jednak vystříkáte byt a za měsíc štěnici zavlečete zpět klidně na podrážce.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".