Pozvánka-návrh usnesení

Vložil Jiří (bez ověření), 7. Březen 2016 - 14:55 ::

Prosím o odpověď jestli je správné, když Výbor SVJ uvádí v pozvánce na Shromáždění již přímo návrhy usnesení k jednotlivým bodům (obvykle jen jeden, bez alternativy)? Takovým způsobem si prosazuje své zájmy, především pak díky těm, kteří na shromáždění nechodí.Od takových vlastníků si Výbor nechá podepsat plné moci a pak za jejich pomoci přehlasuje ostatní.Takto si například udělil vyšší odměny, odsouhlasil člena Výboru, a pod. Pokud se na samotném shromáždění objeví jiný návrh než je uveden v pozvánce, může být považováno hlasování o něm za platné, když i Plné moci byly podepsány ve vztahu k jinému obsahu pozvánky? Děkuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel, 7. Březen 2016 - 16:46

    Jiří,

    pokud se dopředu poskytne návrh usnesení, tak to považuji za správný postup ze strany výboru.

    Zažil jsem, jak na shromáždění probíhaly pokusy návrh usnesení sesmolit na místě. Proti návrhu výboru vystoupil jeden člen s tím, že se mu návrh nelíbí a požadoval jeho přeformulování. Protože z jeho vystoupení nebylo jasné čeho se dožaduje, tak jsem navrhl, ať navrhne hlasovatelné usnesení. Nebyl toho schopen a hlasovalo se o původním návrhu výboru. Návrh usnesení by měl být mj. jasný.

    Pokud se vyskytne jasný protinávrh, tak by mělo být jasné o jakém z návrhů se bude hlasovat nejdříve.

    Nedovedu si představit jak např. budou navrženy alternativy, že odměna výboru je A nebo 2A nebo 3A.

    Pokud jde o plnou moc, tak záleží jak je formulována. Většinou je bez omezení.

    Ale může být specifikována např. do výboru nechci pana A, B, C, ostatní mi nevadí a jsem pro. Do plánu oprav nechci zařadit akci DDD atd. Ale to jsou výjimky.

    Hezký den!

    Pavel

    Vložil enzoferra, 8. Březen 2016 - 19:45

    Vtip je v tom, že pokud napíšete „Výbor navrhuje: zvolit pana XY novým členem Výboru“, zajistíte si dostatečný počet Plných mocí od lidí, kteří na Shromáždění nechodí, pozvánky nečtou nebo je jim vše jedno (bohužel v našem domě tomu tak je), pak je úplně marná snaha několika málo jedinců na Shromáždění navrhnout do Výboru někoho jiného. Toto jsme skutečně zažili, stejně jako navýšení vlastních odměn Výboru i některých prací zajištěných kamarády („Výbor navrhuje, aby firma XY provedla…“ – samozřejmě bez možnosti výběru). Samozřejmě někteří při hlasování mlčí, aby si nerozházeli více asertivního souseda ve Výboru a pak si to vynahradí mudrováním u piva. Ne každý je poctivý a zodpovědný, jako Vy, kteří mi ochotně odpovídáte…Děkuji.

    Vložil Účetní (bez ověření), 7. Březen 2016 - 23:40

    „Nedovedu si představit jak např. budou navrženy alternativy, že odměna výboru je A nebo 2A nebo 3A.“

    Představivost průměrného člověka toto obsáhne a v praxi se tak bez problémů děje.

    Vložil anon,, (bez ověření), 7. Březen 2016 - 16:34

    Jak si může někdo návrhem usnesení prosazovat svůj zájem? Usnesení je navrženo a buď se schválí nebo se neschválí. Co je na tom samotném návrhu špatného.

    Vložil lake, 7. Březen 2016 - 16:28

    Žádný právní předpis nezakazuje, aby v pozvánce byl uveden návrh usnesení, o kterém má být hlasováno. Nelze tedy proti takovému postupu nic namítat.

    Co uvedl zmocnitel v plné moci o rozsahu zástupčího oprávnění – to je věc úvahy zmocnitele. Jestliže zúžil rozsah plné moci, nemůže se pak divit, že taková plná moc neopravňovala zmocněnce k hlasování o věci, která je mimo rozsah uděleného oprávnění.

    lake

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".