Povinnost hradit náklady na likvidaci kotelny CZT a rozvodů k domům
Dobrý den – v souvislosti s vypršením termínu platnosti smlouvy o odběru tepla z firemní kotelny, která nás doposud zásobovala teplem nám firmy, které se nabízí jako dodavatelé nové technologie naznačili, že je vysoce pravděpodobné, abychom očekávali zákonem stanovené povinnosti přenést náklady na likvidaci inženýrských sítí a uvedení pozemků do původního stavu na nás.
Jde o to, že smlouva s našimi dvěma panelovými domy (4 SVBJ-čky o celkem 120 bj.) byla podepsána v roce 2003 na 15 let, po celou dobu se firma o rozvody ležící asi 150m na městském pozemku nestarala, velmi časté a pravidelné poruchy řešila pouze dílčími opravami, takže se starala pouze o své zisky.
Nyní připravujeme přechod na 4 lokální plynové kotelny a oné firmě jsme to již v roce 2010 naznačili, dnes jim zasíláme oficiální výpověď (vyjádření o neprodloužení smlouvy) k termínu 1.5.2018.
Myslíme, že by bylo nemorální po nás něco takového požadovat, ale o přesnou odpověď žádáme někoho, kdo může fundovaně odopvědět.
Jde totiž o to, zda do ceny nové kotelny máme započítávat řádově statisíce za „asanaci“.
Za Vaše informace a zkušenosti předem děkujeme. Pro jistotu zatím neuvádím naše adresy…
Tato povinnost ovšem nenastává okamžikem ukončení smlouvy o dodávce. Vy pouze uzavřete uzávěr a můžete nechat mezi příruby namontovat záslepku. Na trubky položené na městském pozemku před rokem 1998 se vztahuje věcné břemeno i když není zapsané v katastru na LV. Nikdo Vás nemůže nutit je odstranit i když by prokázal, že jsou Vaším majetkem. A m.j. plynárny běžně při rekonstrukcích staré trubky nechávají v zemi a zaplňují je popílkem a tento postup mají ve stavebním povolení.
Poslední komentáře