Plíseň v bytě
V bytě obytného domu s 29 byty v nejvyšším patře se u uživatelů tohoto bytu objevila plíseň na venkovní stěně pod stropem. Při prohlídce bylo zjištěno, že nikde nezatéká. Před 6 lety byla provedena úprava a zateplení střechy. Plíseň se však tvoří dále.
Poradí někdo s její odstranění?
Je toto záležitostí vlastníka nebo společenství?
Jak se dá prokázat, že tvorbu plísně ovlivňuje vlastník – například teplotou v bytě, velkým množstvím květin.....
Děkuji
Miloš
nejlepší je omlátit malbu, štuky a ošetřit všechny zdi bio preparátem na plísně, přímo je vyžírá a dostane se až do vlásečnic…nebo jiný odstraňovač plísní, ale hlavně bez chloru…
Nám také tvrdili, že nikde nezatéká, nakonec se zjistilo, že zatéká – objevila se přímo voda na zdi uvnitř místnosti. Házeli to na vlhkost v bytě, což je blbost, protože ta vlhkost byla způsobená tím zatékáním – pokud má člověk mokrou zeď, je logické, že se naměří vlhkost, i když za to obyvatel bytu nemůže – sám si ji nezpůsobuje. Teď se dohadujou firmy, která to zavinila – jedna dělala střechu, druhá zdila, zkrátka vznikla díra pod okrajem plechu. Zajímá nás, jestli máme nárok na odškodnění, protože se to tak protahovalo, že jsme tady dýchali 2 roky plíseň. Každých 14 dní jsme všichni nemocní apod…Opravy bytu se budou hradit z pojištění domu, ale co my a naše újma na zdraví?
Vznik plísně je tvořen nadměrnou vlhkostí. Tuto podporuje např. vaření bez zajištění odsání, sušení prádla v místnostech a další zdroje vlhkosti. Doporučuji odstranit tyto zdroje a pravidelně větrat. Pokud se nic nemění, je možné, že zateplení nebylo provedeno správně a objevil se tepelný most. Doporučuji přizvat technika nebo se alespoń obrátit na vašeho správce. Většinou zdarma vše posoudí a poradí.
AreaOK – správa nemovitostí http://areaok.cz
Poslední komentáře