oprava domacího telefónku

Vložil Miko (bez ověření), 15. Srpen 2013 - 16:55 ::

Dobrý den, řešíme problém s domacím telefónkem. V roce 1997 jsme si v našem domě nechali udělat „elektrického vrátného“. Každý majitel zaplatil část této úpravy a část se hradilo z tehdejšího (jak to nazvat) FO. V roce 2000 došlo k převodu bytů do osobního vlastnictví. V Prohlášení domu při převodu je uvedeno jako „společný majetek“ mj. (STA) domovní eletroinstalace rozvody telekomunikací. Chci se zeptat, zda se pod tím „skrývá“ i onen elektrický vrátný a zda člověku, který tvrdí, že má vadný telefónek lze výměnu zaplatit z FO anebo si výměnu hradí sám. Děkuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil filNad52, 24. Srpen 2022 - 19:40

    Pěkný den, V Prohlášení vlastníka je vyjmenován zvonek v položce náležící k bytové jednotky. V určených společných částech budovy jsou rozvody elektřiny, a rozvody STA.

    Podle mě opravu domácího telefonu v bytě by si měl vlastník hradit sám. Mýlím se? F

    Vložil * (bez ověření), 24. Srpen 2022 - 21:22

    Z pohledu dnešní technologie tvoří zvonky od vchodu a domácí telefon jeden technologický celek. Z tohoto pohledu je prohlášení vadné. Taky máme v prohlášení takovou blbost a jednoduše ji ignorujeme.

    Vložil Krupp, 24. Srpen 2022 - 21:57

    Já to vidím jinak. U nás máme v PV, že domovní tablo a vedení je společnou částí a telefon v bytě je součástí jednotky. Rozhodně to není jeden technologický celek, ale naopak stavebnice. Vyplatilo se nám to při rekonstrukci, kdy si každý mohl vybrat vybavení aparátu. Někdo má jen hlasový, někdo čb video a někdo barevný. Také záleží, jak se kdo v jednotce k aparátu chová, jak s ním zachází. Když ho rozbije, pořídí si nový za vlastní. Někomu se toto řešení bude líbit, někomu ne, nikomu jej nevnucuji. Tazatel napsal, že v prohlášení vlastníka jsou jako společné uvedeny rozvody telekomunikací, o aparátu v bytě tam nejspíš nic není. Jirka

    Vložil Justitianus, 24. Srpen 2022 - 22:05

    Diskutující „* (bez ověření)“ popisuje velmi speciální situaci v jejich domě. Z toho se nedá odvodit žádná použitelná rada. Má samozřejmě pravdu v tom, že prohlášení pro dům pana filNad5 je vadné – není v něm žádná zmínka o systému dálkové signalizace (elektrický zámek, zvonkové tablo s komunikátorem, drátové rozvody slaboproud, bytové domácí telefony).

    Pro filNad52: Platí to co je uvedeno v prohlášení, samozřejmě. A pokud některé technické zařízení v prohlášení chybí, pak zůstalo společné, protože původní vlastník je nikdy neoddělil a nevyčlenil části tohoto systému do do jednotlivých jednotek.

    Justitianus

    Vložil filNad52, 9. Září 2022 - 11:02

    Velké problémy začínají s vlastníky, kteří byt pronajímají ne zrovna dobrým nájemcům. Těm bychom museli neustále domácí telefon v bytech měnit tj. hradit. Směšný dotaz: Prohlášení vlastníka nemůže být nikdy opraveno, doplněno?

    Pokud obsahuje Prohlášení vlastníka chybu (spíše neeviduje pokrok), je možné upřesnit hlasováním na Shromáždění, že vlastník si opravy a výměnu domácího telefonu hradí ze svých zdrojů?

    Na Shromáždění vlastníků stačí většinový souhlas v hlasování nebo musí být 100% souhlasem v hlasování.

    Děkuji za odpověď F

    Vložil filNad52, 9. Září 2022 - 7:35

    Ale jinak se strašně bavím, jsem žena.Naďa

    Vložil René (bez ověření), 9. Září 2022 - 12:07

    „jsem žena“ (Vložil filNad52, 9. Září 2022 – 7:35)

    Paní Naďo,

    v jakým smyslu je to podstatné?

    René

    Vložil Krupp, 24. Srpen 2022 - 22:24

    Já to vidím naopak. Co je uvedeno v prohlášení jako společné a je umístěno v bytě, je společné. Ostatní nikoliv. Já mám v jednotce kromě telefonu třeba např. záchdovou mísu kuchyňskou linku, vodovodní baterie a spoustu dalších věcí a ty rozhodně společné nejsou. Naopak tam mám topná tělesa a okna, která v PV uvedena jsou. Jirka

    Vložil Miko (bez ověření), 15. Srpen 2013 - 18:32

    Ještě doplním. V tom roce 1997 byl panelák pod byťákem – byty byly státní. K tomu elektrickému vrátnému není už žádný doklad. Pokud nebyl skartován tak vzala velká voda v roce 2002.

    Vložil Klofáč (bez ověření), 15. Srpen 2013 - 21:51

    Pane Miko, domácí telefon je v majetku vlastníka bytu. Nespadá do opatrování SVJ. Jinak lze po dohodě všech majitelů se dohodnout, že si budete servis hradit z FO.

    Vložil Miko (bez ověření), 16. Srpen 2013 - 7:47

    Díky, já jsem si to myslel, že to tak je, ale raději jsem to chtěl mít potvrzené z více stran. V našem SVJ bojujeme s jedním člověkem, který nedokáže tohle pochopit a stále argumentuje na co si tedy platíme FO.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".