Je nutná změna v prohlášení vlastníka budovy?
Dobrý den,
v bytové jednotce, zapsané v prohlášení vlastníka budovy v SVJ, jsem (na základě schválené stavební dokumentace stavebním úřadem) provedl rekonstrukci. Před rekonstrukcí měl byt výměru 82 m2 a dispozici 2+1, nyní má výměru 81 m2 a dispozici 4+kk. Je nutná změna prohlášení vlastníka budovy? Pokud ano, jak tento krok co nejlépe provést?
Děkuji za rady.
MK
je vymezena podle starého občanského zákoníku. Pokud by se zaokrouhlovalo na celé metry čtvereční, tak má nový stav také 82m2.
O změně Prohlášení je zde bezpochyby spousta vláken. Dále viz NOZ. Hledejte. Račte si ale uvědomit, že jste změnil obytnou plochu celkem. Pokud se nepletu, budete muset měnit listy vlastnictví všech bytů. Zeptejte se na katastru, co z toho plyne a kolik to stojí.
Tohle je komplikované vlákno. Změna prohlášení je asi nejtežši ukol co jsem kdy v SVJ videl. A to pouze z pozice clena společenství. Kdyz s tim vybor přisel, tukal jsem si na celo, ze je to nesmysl. Chteli „menit“ jednotku garaze, protoze jsme nebyli usnaseni schopni, jednotka garaz nebyla schopna si nikdy urcit zastupce a pak nam padalo kazde shromazdeni.
Vybor navrhl a rozhodlo se, ze jednotku „rozpustime“ mezi vsechny, co tam mali podil, tudiz jsme menili prohlaseni. Byly to prepocty, souhlasy oprávnených, souhlasy zastavnich veritelu atp. Strasna prace, ale nakonec se povedlo a vyplatilo se. Dnes schvalujeme a schazime se 70%, takze vše dobre. Ale jinak je to silenost, specializovaní pravnici, prepocet podilu, smlouva mezi členy, souhlasy bank, vybor, ktery toto absolvuje, by měl dostat od všech členu dozivotni bustu ve vchode.
Dle mne kvůli změně z 2+1 na 4+kk zcela jistě ano. Na to není třeba se snad ani ptát, vždyť v Prohlášení je počet místností uveden. Nebo ve vašem Prohlášení nikoli ? Metry bych nepředělával. Zkuste se zeptat na katastru co to je za komplikaci v LV všech vlastníků (viz MartinII). Nebo chcete ze zásady platit o 1m2 do příspěvků správy domu méně ?
Poslední komentáře