Jak přispívat?

Vložil Anonymous, 5. Duben 2023 - 21:15 ::

Máme dvě skupiny vlastníků, z nichž každá prosazuje svůj názor:

Jedna skupina pokládá SVJ patrně za spořitelní družstvo, chce přispívat co nejvíce. Vůbec jí nevadí, že neví, na co spoří, a že již naspořených prostředků je dostatek a (nebudou-li vlastníkům vráceny) se za jejich života pravděpodobně nespotřebují.

Druhá skupina chce nejprve vědět, na co se přispívá a kdy se prostředky utratí a potom podle toho stanovit výši příspěvků.

Co je správně? Vlastníci jsou bohatí, chudí vlastníci již své byty prodali (nynějším bohatým vlastníkům).

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Justitianus, 7. Duben 2023 - 9:15
    • Anonymous: „Máme dvě skupiny vlastníků, z nichž každá prosazuje svůj názor: Jedna skupina … chce přispívat co nejvíce. … Druhá skupina chce nejprve vědět, na co se přispívá … Co je správně?“

    Konstantní judikatura: Správně je to, na čem se usneslo shromáždění.


    Ústavní soud připustil jednu teoretickou výjimku z tohoto obecného pravidla:

    Podstata posuzovaného sporu spočívá v nesouhlasu stěžovatele s výší měsíčního příspěvku na náklady spojené se správou domu a pozemku a s tím související neplacení části příspěvku v období od února 2015 do dubna 2017. (…)
    Obecné soudy provedly dokazování zápisem z předmětného shromáždění SVJ, jehož součástí byla prezenční listina a usnesení o přijetí rozhodnutí o zvýšení příspěvku, a dospěly k závěru, že rozhodnutí bylo řádně přijato. Zákonný základ platební povinnosti stěžovatele tak bezpochyby existuje.
    Ústavní soud rovněž neshledal, že by uložená platební povinnost měla na stěžovatele rdousící, resp. likvidační účinek, který by případně mohl vést k závěru o porušení práva na ochranu vlastnictví. 

    Zdroj: usnesení Ústavního soudu ze dne 19.03.2019, sp. zn. II. ÚS 1484/18

    Justitianus

    Vložil Pavel, 6. Duben 2023 - 16:18

    U nás postupujeme tak, že na základě plánu revizí, oprav a modernizace spoříme na jednotlivé akce.

    Začali jsme s plány na 10 let (okna, zateplení, střecha, výtahy atd.) a nyní zpracováváme plány jen na 5 let.

    Když je moc peněz na účtu, tak je problém v dnešní inflační době tyto zdroje jako právnická osoba umístit na nějaké pojištěné bankovní produkty. Jako fyzická osoba lze získat vyšší úrok.

    Hezký den!

    Pavel

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".