Hlasování na základě plné moci
Ve společenství vlastníků je nás 16 vlastníku,avšak předseda má plné moci za řadu vlastníků,kteří zde nebydlí a byty pronajímají. Na schůzí pak jedíným zvednutím ruky přehlasuje všechny.Je to v pořádku,že jediný člověk hlasuje vícehlasně? Děkuji Jarda
U nás ve společenství se také hlasuje pomocí tzv. Plných mocí, které jsou především dány předsedovi SV. Samozřejmně se shodují s názorem předsedy. Jako člen z davu nejsem schopna prověřit, zda vůbec v danou chvíli je onen doklad na místě schůze, která se koná třeba v sálu restaurace. Pak na zápise koukám, že jako ověřovatel je podepsán člen, se kterým jsem chtěla mluvit a na shromáždění nebyl. Já osobně mám spor s předsedou při hlasování, že ve stanovách je uváděn pojem „přítomných“ členů.
Sám píšete, že má plné moci k hlasování, takže je to v pořádku.
Věcně v tom žádnou vadu neshledávám.
I v našem výboru hlasujeme za vlastníky, kteří si to přejí a vystavili členovi výboru plnou moc. Její součástí jsou i pokyny, jak za dotyčného na shromáždění hlasovat.
G.X.
V našem SVJ máme tento postup: součástí pozvánky na shromážd+ění je zpravidla na druhé straně pozvánky uveden tiskopis plné moci, kde je napsáno, že vlastník, jméno,číslo jednotky, pověřuje- jméno,číslo jednotky k zastupování a k hlasování podle programu,který je zveřejněn na pozvánce spolu se stručným vysvětlením o co v kterém bodu jde. Takže na presenční listinu se podepíše zmocněnec/ten,kdo zastupuje nepřítomného v lastníka/protože je vlastníkem k zastupování pověřen.Myslím, že takto koncipované plné moci nemají závad. Je to současně jediná možnost, tak docílit větší procenta přítomnosti.Do zavedení těchto plných mocí jsme se pohybovali na cca 55 % přítomných.Zmocněnec s plnou mocí podpisem vyslovuje souhlas.
Poslední komentáře