Hlasování korespondeční metodou

Vložil Tomas (bez ověření), 13. Květen 2012 - 17:00 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s korespondenční metodou hlasování, a zda ji lze zakomponovat do stanov SVJ jako možnost hlasování při nepřítomnosti vlastníků na shromáždění. Bohužel se nám stává, že ne všichni vlastníci se z různých důvodů ( zdravotních, nezájmu atp. ) zúčastní shromáždění a my nejsme schopni získat dostatečný počet hlasů v důležitých hlasováních. Za odpověď a případnou radu předem děkuji.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Tomas Pech (bez ověření), 13. Květen 2012 - 20:21

    NEDOPORUČUJI – velmi právně komplikované (pro laiky) zavádět něco podobného nebo dokonce Per-rollam do stanov. Většinou z toho stejně vyleze něco absolutně neplatného bez konzultace s právníkem. Dále administrativně těžké. (z důvodu nezbytných komplikovaných zápisových formalit)

    Spíše se pokuste zavést metodu PLNÝCH MOCÍ (klidně i s závazným pokynem pro zmocněnce o konkrétním hlasování ke konkrétním bodům programu), elegantně tím nahradíte korespondenční vyjádření vůle člena SVJ a nemusíte měnit stanovy a ladit zápis s právníkem.

    Vložil jarazde, 13. Květen 2012 - 21:37

    Nevím,jak z hlediska právní platnosti a neplatnosti,uvedený způsob používáme a dokonce k tomu využíváme hlasovací lístky z Programu pro přípravu schůze. Rozdíl je pouze v tom,že se při vyhodnocování musí počítat jako základ 100 % vlastníků a nikoliv jen přítomné na schůzi.U nás jsme to zavedli právě proto,aby nedocházelo k situacím,kdy se sejde 50 % vlastníků a nadpoloviční většina přítomných odhlasuje něco a čím ostatní nemusí souhlasit. Přiznám se,že mne však upomínání k odevzdání hlasovacího lístku u některých vlastníků už přestává bavit a několikrát jsem se zaobíral myšlenkou,zda tento způsob nezrušíme.

    Vložil Toma, 14. Květen 2012 - 20:43

    Dobrý večer, jestli ten způsob hlasování „per-rollam“ používáte běžně, jstge jendou nohou v průšvihu. Kvalifikované dopovědi právníků se shodují v tom, že halsování „per-rollam“ je možné pouze a jen „když je potřeba "schválení VŠECH! vlasntíků“ – opkauji VŠECH!!! Shodují se v tom, že hlasování má probíhat na shromáždění (je možno využít Plné moci) a navíc někteří právníci dokonce považuí i použít per-rollam při utném soulasu všech za diskutabilní, jelikož tuto možnost neumožňuje ZoVB, ale jen vzorové stanovy (ale jen pro 100% souhlas) a to je norma nižší právní síly. Já vím, že to někdy pomůže v praktickém ´životě, ale je to napdanutelné.

    Tm

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".