Dědictví
Dobrý den, nemáte prosím někdo zkušennosti se situací ohledně dědictví? maminka (člen SVJ) zemřela v lednu, v bytě bydlím už 40let já a vždy jsem hlasovala na základě plné moci. Nyní máme problém s výborem, ostatní členové mě požádali o svolání mimořádného shromáždění, kde byla výboru vyslovena nedůvěra. Pan předseda ale celé shromáždění napadl, že nejsem vlastník a je tedy neplatné. Dědictví v té době nenabylo právní moci a nebylo zaneseno do KN. Na jakém základě mohu jednat v takovém mezidobí?
Zdravím,
Stačilo by, pokud by jste si jako dědic – účastník dědického řízení, obstarala plnou moc od notáře, který dědické řízení vede.
Mrzout
Notář Vám vydá potvzení, že jste účastníkem dědického řízení (nikoliv plnou moc), což pro Vámi popisovanou situaci nestačí.
Dále byste případně mohla být správcem dědictví, což by pro danou situaci stačilo.
Zdravím,
V domě zemřel vlastník, v době, kdy se vedlo dědické řízení, bylo svoláno shromáždění SVJ. Výbor SVJ zaslal pozvánku na shromáždění notáři, který vedl dědické řízení.
Na shromáždění se dostavila dcera zemřelého vlastníka a při presenci předložila plnou moc k zastupování sepsanou notářem.
Mrzout
Pane Mrzoute,
kdo, koho a k čemu zmocnil Vámi zmiňovanou plnou mocí sepsanou notářem? (Notář jistě může sepisovat plné moci, ale o tom se zde nedebatuje.)
Kulík Frant.
Poslední komentáře