Dědické řízení
Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda někdo nemá podobnou zkušenost.V naším domě umřela majitelka bytu v řijnu 2014 ,byt byl napsán na ni a od umrtí tam začal bydlet její syn který má trvale kvuli dluhum na městském uřadě.Bydlí tam těd s cca 8 kamárády stejného ražení /bez příjmu/ a neplatí od řijna ani kurunu za byt /fond oprav voda atd.Elektrárny a plýnárny to vyřešily razně odpojením.My jako svj prý nemužeme dělat nic dědické řízeni zatím neproběhlo tudíž byt je ještě psaný na zesnulou.Prosím nemá někdo radu jak s této situca ven? Moc vám vše děkuji
Jestliže neproběhlo dědické řízení, není dlužníkem její syn, nemůžete tedy na něj hledět jako na dlužníka.
Otázka je, jak se může syn zdržovat v bydlišti zesnulé, pokud ona k tomu nedala souhlas, či byl v bytě jako osoba přihlášen u správce ještě za života zůstavitelky?
Jak se tam syn může zdržovat sice otázka je, ale nikoliv pro SVJ – nikomu z SVJ to vůbec nepřísluší zkoumat. SVJ může maximálně od vlastníka požadovat kontakt na osobu, která se v bytě zdržuje.
je ale třeba přihlásit pohledávku do dědického řízení – než všechno proběhne, můžou být nejstarší pohledávky promlčeny.
Zkusil jsem přihlásit SVJ do dědického řízení v podobném případě, ale ztroskotal jsem na tom, že jsem neznal rodné číslo zemřelé… – tajnost nejvyšší!
Nutnost znát rodné číslo tzv. zůstavitele plyne z NOZ ? U „zakladatelů“ SVJ bylo uvedeno. Aspoň u nás. Podat žalobu na zemřelého (stále) vlastníka nelze ?
Rodné číslo majitelů bytů je na notářském zápisu z ustavující schůze společenství, nakoukněte do tohoto zápisu
Rodné číslo vlastníka jednotky se dá/dalo zjistit z placeného výpisu z KN.
Z bezplatného internetového výpisu se zjistit nedá.
Hezký den!
Pavel
Poslední komentáře