Co s vybydleným bytem?
Nájemce mi předal byt vybydlený, odpojený od energií a dluží na nájemném.
Kdo pomůže?
Zn. „Brno a okolí“.
Pokud je plynoměr odpojen déle jak měsíc je třeba předložit provozní revizi. Takže pohněte s řešením a uzavřete včas novou smlouvu. U elektřiny tento problém není. Mě se osvědčilo mít energie na sebe a vybírat od nájemníka zálohu. Pokud přestane platit tak nechám odpojit plyn i elektřinu a on odejde sám. Škodu si strhnu z kauce.
To není tak docela pravda, u plynu při sundaní měřidla i na den už distributor vyžaduje když ne revizi, tak kontrolu od oprávněné osoby (což je ale fakticky to samé, teoreticky by to mohl spáchat i montér bez kulatého razítka). Gasnet.
U sundaného elměru se revize vyžaduje až po 6 měsících. Čez. Ale při neplacení to jen odpojí a nedemontují, tedy obnovit dodávku přepisem a nikoliv jako nový odběr.
Píšu ze zkušenosti a ne domněnky.
9 z 10 nájemníků je riziko (vlastní zkušenost – rozkradené vybavení bytu, sousedé na mrtvici) a pozor, byly to „ctihodné“ paničky zaměstnané v kancelářích u firem zabývajícími se Evropskými fondy, podnikatelky atd. V práci velké emancipované manažerky prosazující feministické názory, v soukromí prasata. Velký pozor na nájemníky s dětmi (nezáleží na věku).
Nejste první ani poslední. Pronajímat byt je jako sázet sportku, nebo spíše kupovat stírací losy.
Na majetkové škody jsme kašlali a byly jsme rádi, že jsme se jich zbavili.
S vybydleným bytem pomohou řemeslníci, malíři pokojů, podlaháři.
S odpojenými energiemi pomohou distributoři plynu a elektřiny.
S dluhy na nájemném se můžete obrátit na soud.
S bolavým zubem Vám pomůže Váš zubní lékař.
S nemocným psem zajděte k veterináři.
Ještě jsou nějaké dotazy?
Justitianus
Poslední komentáře