Co dělat, když se málo topí???
Dobrý den, asi se podobný problém tady už řešil, ale nenašla jsem přesně to, čeho se týká náš problém. Přestěhovali jsme se do nového bytu, který je pod SVJ. Dům má dva vchody, každý vchod má svého tzv. domovníka(člověka, který by se měl starat a zjišťovat věci ohledně domu, jednat s byťákem atd.). Aktuálně řešíme, že nám nedostatečně topí, už jsme si volali na společnost, která teplo dodává a tam nám bylo řečeno, že aby mohli něco změnit, musí dát pokyn oba tzv. domovníci s tím, že všichni v domě budou souhlasit. Zatím to vypadá, že ve druhém vchodě jsou lidi, zvláště pak „domovník“ proti tomu, aby se topilo víc. Nechápeme proč, když někdo nechce víc topit, tak ať si topení regulátorem nastaví tak, aby měl stále stejnou teplotu. My ale máme dvě malé děti a topení se tady vypíná v 10h večer a ráno se zapína asi v 5. Mezitím byt strašně prochladne, někdy je tu i 19 °C ráno, a ani přes den se nevytopí na víc jak na 22 °C, a to máme radiátory všude na max. Je nějaká možnost, jak „domovníka“ obejít nebo nějak zařídit, aby se začalo víc topit? Přece není možné, abysme ve vlastním bytě mrzli jenom proto, že někdo nechce, aby do baráku přišlo víc tepla, i když sám si může teplotu snížit a nastavit tak, aby nemusel platit víc. Děkuji za radu.
Parametry služby „vytápění“ najdete ve vyhlášce č. 194/2007 Sb. Tam je také popsáno jak a kdy měřit teploty pro kontrolu teploty vnitřního prostředí.
Není-li Vám služba poskytována v předepsané kvalitě, vyzvěte poskytovatele služby k nápravě. To nemá žádnou spojitost ani s dodavatelem tepla, ani s „domovníky“. Domáhejte se Vašich práv jako uživatel bytu, který má nárok na bezchybnou dodávku sjednané služby.
Jak si to poskytovatel služby zařídí je jeho věc.
lake
Poslední komentáře