Čestný člen

Vložil JitkaBrablcová, 3. Prosinec 2014 - 18:54 ::

Dobrý den,
jsme SVJ s 5-ti členným výborem. Jedna naše členka, která je ve výboru již od samého vzniku „esvéjéček“ jako takových, by chtěla po dohodě z důvodu péče o svou maminku odstoupit z funkce člena výboru. Chtěla bych aby zůstala čestným členem výboru z důvodu dlouholetých zkušeností a také z úcty k její dosavadní činnosti ve výboru. Samozřejmě se souhlasem shromáždění( i když tedy netuším, jaké kvórum…stejné jako při volbě člena?)

Má někdo radu nebo zkušenost?

Děkuji Jitka

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil tazatel jaryn, 4. Prosinec 2014 - 23:45

    Závidím vašemu svj… pracuji pro svj 14 let jako statutár i já chci být čestný člen… ale posledních několik let mám pocit , že jsem spíše čestná kunda…

    Vložil JitkaBrablcová, 5. Prosinec 2014 - 9:50

    Dobrý den,
    to je mi moc líto, ale neskutečně mě Váš příspěvek pobavil… bo je opravdu ze života. :-)

    Vložil laik (bez ověření), 4. Prosinec 2014 - 7:34

    Zákon nic takového nezná, nic nebrání tomu, aby Vám radila i bez funkce.

    Vložil lake, 4. Prosinec 2014 - 8:39

    Zákon nic takového nezná, protože stát nestrká nos do soukromoprávních záležitostí.

    Tazatelko, musíte si sama stanovit čeho chcete dosáhnout.

    Jde-li skutečně o členství ve výboru, pak stanovy musí definovat dvojí členství: člen čestný a člen nečestný. Stanovy musí také určit v čem se oba druhy členství liší. Co nemůžete změnit je: čestný člen musí být řádně zvolen jako člen výboru. Musí být zapsán do rejstříku. Odpovídá spolu s ostatními členy výboru za případnou vzniklou škodu z neřádného hospodaření.

    Pokud toto není vaším cílem, pak se nejedná o členství ve výboru. V tom případě si buď výbor odhlasuje, nebo shromáždění rozhodne, že stálým účastníkem schůzí výboru se stává paní A.B., s hlasem poradním, bez nároku na odměnu.

    lake

    Vložil JitkaBrablcová, 4. Prosinec 2014 - 10:03

    Děkuji uživateli „lake“ za vyčerpávající odpověď,
    skutečně mi jde o hlas poradní, ale nebyla jsem si jistá, zda rozhodne výbor nebo shromáždění(za sebe raději shromáždění) a hlavně bych nerada paní A.B. a sebe dostala do potíží, neboť výbor má k dispozici i neveřejné údaje o vlastnících. V této souvislosti (neveřejné údaje)nechci řešit před každým výborem, zda ji můžu nebo nemůžu pozvat. V našich stanovách je počet členů jasně daný cifrou 5. Po odstoupení paní A.B. tedy bude dovolen jeden člen, a zároveň navrhnu, aby se stálým účastníkem schůzí výboru stala paní A.B. z hlasem poradním, bez nároku na odměnu. Jestli ji pro naši potřebu nazvu čestným členem je už v podstatě asi jedno.

    Souhlas?

    Děkuji

    Vložil Zdenek 22, 4. Prosinec 2014 - 11:46

    Paní Brabcová, je věcí výboru, zda a koho z vlastníků si na své schůze přizve s „poradním“ hlasem. K tomu žádné rozhodnutí shromáždění nepotřebuje a naopak jakékoliv takové rozhodnutí shromáždění výbor nezavazuje.

    Výbor nemůže mít žadné údaje (jak píšete „neveřejné údaje“), které by nebyl povinen kterémukoliv vlastníkovi předložit k nahlédnutí.

    Vložil JitkaBrablcová, 5. Prosinec 2014 - 10:15

    Dobrý den,
    děkuji za Vaši reakci a za užitečné rady.

    Jitka Brablcová

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".