Algoritmus rozúčtování nákladů na vytápění
V jiné diskusi se objevil popis algoritmu rozúčtování nákladů na vytápění pro 9. třídu základní školy. Napíšu zde obdobně vyhovující popis Pythagorovy věty pro 5. třídu základní školy: věta je spravedlivá, žádná jiná věta není takto dobrým vyjádřením, spolehlivě vyhmátne všechny, které se jí neřídí, je srozumitelná. Každý si jí podle tohoto popisu sestaví.
Anonymous, K Vašemu matematicky průzračnému algoritmu nemám v zásadě připomínek. Pro dosažení ještě větší spravedlnosti doporučuji aplikovat Pišvejcovu konstantu a u objektů vyšších než 24,5m provést korekci podle pravidel Hůlova zákona. Pro laiky uvádím info:
- Pišvejcova konstanta nabývá při rozúčtování libovolné hodnoty za účelem dosažení požadované (nejspravedlivější) hodnoty viz Vyhláška č. 269/2015 Sb. a Sbírka úloh z matematiky KOD 1962
- Znění HZ : hůl do vody ponořená zdá se býti zalomená. (Zde se zespravedlňuje vliv stoupacího potrubí uplatněním známé relativistické rovnice v=mc2 aplikací konečné rychlosti světla při přestupu z teplonosného média do potrubí)
Pěkné počítání
Poslední komentáře