Odpojení od centrálního vytápění - instalace vlastních plynových kotlů
Dobrý den, bydlím v činžovním domě (rok stavby 1951), společně se 17 vlastníky BJ. Dům obývají z poloviny staří lidé. Shromáždění, neboli schůze se koná jednou za rok, v době, kdy je rozúčtování tepla a spotřeby vody. Na těchto setkáních se vždy strhne hlasitá vášnivá diskuze několika jedinců a většinou se nic nevyřeší. Jediné, co se podařilo odhlasovat je rekonstrukce nové střechy (fond oprav je prázdný). Celý dům i organizaci akcí řídí neúplné SVJ (2 lidé). Na poslední schůzi se řešila změna otopného systému. Máme centrální vytápění a pár jednotlivců by si chtělo pořídit a instalovat své vlastní plynové kotle. Vyhrožováním ze strany těchto lidí, že pokud na to někdo nemá, ať se odstěhuje, se přidali i ostatní „ovce“. Společně s 5 lidmi nesouhlasím, neboť jsem nebyla podrobněji informována o nákladech, návratnosti, vytápění sklepních prostor, bezpečný provoz a pod.). Jedním z důvodů nesouhlasu je také nedostatek finančních prostředků na pořízení vlastního vytápění. Dokonce, aniž by se odhlasovalo, jeden vlastník již kotel vlastní a je odpojen od centrálního vytápění. Mohl by mi prosím někdo odpovědět (blíží se termín další schůze):
- Jaká by měla být účast vlastníků na schůzi, aby byla usnášeníschopná?
- Jak se počítají a dokládají nesouhlasné hlasy vlastníků, co se na schůzi nedostaví (nemohoucnost, strach z nevhodného jednání druhých)?
- Kolik procent vlastníků musí souhlasit s odpojením od centrálního vytápění (končí nám smlouva s městskou kotelnou)?
- Je vůbec možné, abychom se odpojili od CV, když máme nevyužívané sklepní prostory (prádelna, sušárna a pod.) a tudíž bychom je neohřívali a ani byty nad nimi (myslím si, že při velké zimě by hrozilo porušení otopného systému a zdí?
- Co mám dělat, když se nechci odpojit od CV a nechci si pořizovat vlastní kotel?
Děkuji za odpovědi, velmi si vážím Vaší pomoci. Zuzana
Poslední komentáře