Vážený pane, v souladu s §9a, odst.1, ZoVB, máte pravdu velmi úzkou, možná částečnou:
- provozovatelem výtahu a poskytovatelem této služby je kdo?; SVJ-tedy všichni vlastníci, servisní firma to není,
- dodavatel tepla končí v domovní předávací stanici; regulační zařízení a rozvody tepla, zařízení k ohřevu TUV a rozvody TUV je v matetku SVJ, tedy v majetku všech; kdo provádí přípravu TUV, její regulaci a rozvod je i poskytovatelem TUV = vodoměry pro TUV, to samé lze konstatovat u tepla,
- dodavatel elektřiny pro osvětlení společných prostor končí u hlavních pojistek na fasádě domu; na rozvodech v majetku SVJ, tedy všech vlastníků, má pouze fakturační elektroměr, SVJ a tedy všichni vlastníci zajišťují službu osvětlení společných prostor, do těchto nákladů zpravidla patří i výměna vypínačů, tlačítek, jističů, časovačů a světelných zdrojů.
Mohl bych pokračovat, např.společná ventilace apod. V případě, že SVJ, tedy všichni vlastníci některé jednotky pronajímají či pronajímají prostory ze společných částí, je SVJ také poskytovatelem služby.
Položte si otázku, v případě, že „služba osvětlení společných prostor“ nebude v pořádku, Vy si zde z důvodu tmy zlomíte velmi zle nohu s trvalými následky, budete požadovat náhradu odškodnění po dodavateli elektrické energie? Asi ne, bude to SVJ se všemi právními důsledky pro výbor a jednotlivé členy společenství.
Domnívám se, že někteří vlastníci a členové výborů spíše hledají cestu, jak některé nejednoznačné právní normy obejít. To se vždy časem vymstí.
Matějka
Poslední komentáře