Naprostý souhlas s první větou, tvrdím to tady taky dávno horem dolem ale někdo se poučit nedá. Zrovna původní tazatel je vzorovým příkladem do jakých pekel vede účtování čehokoliv dle „počtu osob domácnosti“ tedy něčeho co NELZE definovat.
Opravdu si někdo může myslet, že účtování dle osob je spravedlivější? Vždyť je to nesmysl? Opravdu je úklid chodeb přímo úměrný počtu osob domácnosti?
- Jak rozlišíte pejskaře co chodí po chodbě asi tak 5× častěji než běžný člověk co projde ráno a večer? ZAVEDEME PŘÍPLATEK ZA PSY!
- Co maminky s kočárkem? ZAPLATÍ PŘÍPLATEK ZA KOČÁREK!
- Co malé dítě? ZAVEDEME DĚTSKÉ KOEFICIENTY! DÍTĚ DO 3 LET JE 0,3 OSOBY, DO 10 LET 0,7 OSOBY A OD 15 LET JE TO JEDNA OSOBA!
- Co důchodce, který je 4 měsíce v létě na chalupě? POKUD PÍSEMNĚ PROKÁŽE ALESPOŇ 3 SVĚDKY Z DANÉ OBCE KDE MÁ CHALUPU ŽE TAM PROKAZATELNĚ POBÝVAL, POKRÁTÍME MU PLATBY V POMĚRU MĚSÍCŮ KDY V DOMĚ NEBYL!
- Co člověk který bydlí sice sám ale má hodně kamarádů co mu chodí na návštěvu? PROKÁŽEME NA ZÁKLADĚ ZÁZNAMŮ Z KAMER POČET NÁVŠTĚV A ZA KAŽDOU NÁVŠTĚVU MU NAVÝŠÍME PLATBY ZA ÚKLID!
Atd..
Proboha ještě si opravdu můžete myslet, že v platbách dle osob např. za úklid je nějaká spravedlnost?
Platba za elektřinu i úklid a často odpad je společný náklad SVJ a tedy by se měl platit dle podílů, je to nejjednodušší, prokazatelné, a ve finále nakonec jediné spravedlivé.
P.L.
Poslední komentáře