Vložil FrantaF, 4. Březen 2010 - 14:25

Ještě naposledy pro pana „seniora“. Nejdříve odpovědi.

Výsledek měření indikátoru mimo oblast použití stanovenou výrobcem bude zřejmě poznamenán chybou, jejíž velikost bude závislá na míře odchylky.

Střední teplota radiátoru nebude nižší než teplota vstupní vody v případě, že bude v místnosti požár a hasiči ještě nedorazili.

Tyto otázky nesouvisí s ekvitermní regulací, stejně jako následující nepřesnosti. Jistě máte termostatické ventily. Již dříve jsem napsal, že při „škrcení“ přívodu topného média termostatickými ventily klesá teplota radiátoru, nehřeje celé těleso a dochází nepřesnostem měření. Také se uvádí, že měřidla založená na principu odpařování kapaliny je vhodné používat tam, kde vstupní teplota vytápěcího média neklesne pod 65 °C a pro přesné měření při nižších teplotách se doporučuje používat elektronická poměrová měřidla. Tyto špatné vlastnosti topení jsou způsobovány také náhodnou změnou podmínek při větším otevření, nebo uzavření většího počtu ventilů v krátké době.

Ekvitermní regulace, mimo úspory nákladů na teplo, pomáhá zmírnit všechny uvedené problémy. Sníží teplotu vody na míru postačující pro udržení dostatečné teploty v bytě, takže se regulační ventily udržují blízko částečně otevřené polohy a teplota tělesa blízko optimální teploty.

Startovací teplota elektronických indikátorů, o které se také často hovoří jako o chybě, je kompromisem mezi technickými možnostmi a nedokonalostí levného řešení způsobu měření. Pokud bude startovací teplota vyšší, část tepla nezachytí, bude-li nižší bude zaznamenávat i to co nemá. Přesnější způsoby měření existují, ale jsou dražší.

Můj závěr: zavedením ekvitermní regulace nemůžete být poškozeni.

FrantaF

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.