Odměňování výboru po x-té
Prosím opět o názor na způsob „odměňování výboru“, se kterým jsem byla seznámena včera a který mi připadá na první pohled optimální. Přečetla jsem všechna témata, které mi tato diskuze vyhledala při použití klíčových slov „odměny a odměňování výboru“, ale odpověď jsem tam nenašla. Proto zakládám nové téma.
Potkala jsem včera náhodou kolegu předsedu a řeč přišla i na již zmíněné odměňování. Když jsem mluvila o danění a placení pojistného, řekl, že to jejich správce – bytové družstvo dělá jinak. Ve stanovách mají napsáno:
„Členství ve výboru je čestná funkce a s jejím výkonem není spojeno pobírání žádných odměn. Členům výboru mohou být propláceny náklady na výkon funkce, a to buď na základě daňových dokladů, nebo paušální částkou schválenou shromážděním. V případě proplácení nákladů paušální částkou je tato konečná a obsahuje náklady na použití vlastního telefonu, počítače, automobilu včetně nákladů na benzín, připojení k internetu a náklady na toner do tiskárny. Tato částka musí být schválena shromážděním v měsíční sazbě pro celý výbor a její rozdělení na jednotlivé členy výboru je v kompetenci výboru.“
Částku jim pak každoročně schválí shromáždění ve výši cca 1500 Kč na měsíc celkem na tři členy výboru a schůze výboru pak odsouhlasí její rozdělení na jednotlivé členy výboru s tím, že si ji vyplácejí vždy na konci roku z dlouhodobých záloh na správu, opravy a údržbu („Fondu oprav“).
Je tento způsob odměňování-neodměňování legální? Prý ho požehnal právník družstva a aplikují ho na všechna spravovaná SVJ. Za názory předem děkuji.
PeDuPles
Poslední komentáře