Vážená paní Kláro K., pane lake, a ostatní,
v daném případě, dle základního dotazu tohoto vlákna, bude pověřeným vlastníkem stejná osoba ze zákona, tedy dle ZoVB §9 odst.9:
„Pokud se nesejde shromáždění k volbě orgánů společenství nebo nejsou-li tyto orgány zvoleny, plní funkci orgánů společenství vlastník, JEHOŽ SPOLUVLASTNICKÝ PODÍL NA SPOLEČNÝCH ČÁSTECH DOMU ČINÍ NEJMÉNĚ JEDNU POLOVINU, jinak vlastníci jednotek, kteří se stali členy společenství dnem jeho vzniku.“ Tak bude v případě, že další vlastníci s podílem 46% s volbou většinového vlastníka do funkce „PV“ nesouhlasí.
Dle §9 odst.13.: „Statutárním orgánem společenství je výbor nebo pověřený vlastník. Za výbor jedná navenek jeho předseda, kterého výbor zvolí z řad členů výboru. Jde-li o písemný právní úkon, musí být podepsán předsedou výboru a dalším členem výboru. JE-LI STATUTÁRNÍM ORGÁNEM POVĚŘENÝ VLASTNÍK, POSTAČÍ K PÍSEMNÉMU PRÁVNÍMU ÚKONU JEHO PODPIS.“
Předpokládám, že většinovému vlastníku (54%) tento stav vyhovuje a ostatní vlastníci s touto skutečností „nic nenadělají“.
Matějka
Poslední komentáře