Nejprve k hlavnímu dotazu:
- Při každém hlasování (kromě orgánů Společenství, tedy výbor, kontrolní a jiné komise) je rozhodující velikost vlastnického podílu. Ten se nechá pro lepší „početní manipulaci“ převést na %. Tedy jsetliže je podíl dle vpisu na katastru např. 27/1183 (na desetinná čísla 0,0228) pak na % je to (výsledek 0,0228 krát 100 = 2, 28%). Ten podíl na katastru je vypočítáván z celku, tedy opět ze sta procent, takže oba vyjádřené podíly (27/1183 a 2, 28%) ve své velikosti stejné jsou.
- Na každé schůzi potřebujete pro usnášeníschopnost přítomnost nadpolovičních hlasů, tedy více jak 50 % vlastnických podílů.
- Doporučuji si vyrobit výslednou hlasovací tabulku, a tam zanést jednotlivé byty podle velikosti nebo podle toho, kolik bytů vlastníci vlastní (např. u nás Město stále vlastní 6 bytů a jeho hlasovací síla představuje 12% oproti jinému vlastníku, který vlastní pouze jeden byt a jeho hlasovací síla je pouze 2%).
- Z praktického hlediska pro řízení shromáždění také není špatné, nechat si vyrobit takové hlasovací kartičky různé barvy (právě podle velikosti podílů, např. červená barva = podíl 2%, bíla 2, 28%, atd.). Při zachování určité dynamiky jednání je to velice praktické a z hlediska přehlednosti a přesnosti sčítání hlasů neocenitelné. Navíc se takto označené lístky hodí i pro tajné hlasování (tajné hlasování je možné, pokud se odhlasuje nad 50% většinou).
A teď reakce nakonec:
Mě se nelíbí, jak některé příspěvky některých, svým doporučením jen povýšenecky odkazují na dávno již řešenou problematiku a současně toho využívají pro své chytrolínství! Raději ať se neozývají a nezabýrají bity na servru!!! Neexistuje hloupá otázka, ale hloupá odpověď! Je třeba si uvědomit, že sposta nových společenství začíná, a že je pro mnohé nesnadné se v té smotáži §-fů a problémů orientovat. Steve
Poslední komentáře