Pokud jde o jakýkoli právní problém (např. že předseda nechce podepsat listinu – návrh na rejstříkový soud, že nechce odstoupit, že nechce svolat volební shromáždění apod), a zákon či stanovy jsou nejasné, obrátil bych se na příslušný rejstříkový soud a na ministerstvo s žádostí o radu. Stanovy řeší totiž např. možnost odvolání, možnost svolání členské schůze při nečinnosti výboru, ale není přesně psáno, kdo návrh na odvolání má na soud podepsat.
Čl. VII Shromáždění (2) Shromáždění volí a odvolává členy výboru nebo pověřeného vlastníka;
(4) Shromáždění se schází nejméně jednou za rok. Svolává je výbor nebo pověřený vlastník. Není-li zvolen výbor nebo pověřený vlastník, svolává shromáždění ten, kdo plní funkci orgánů společenství.
(5) Shromáždění musí být svoláno též, požádá-li o to s uvedením návrhu pořadu jednání nejméně takový počet členů společenství, kteří mají alespoň jednu čtvrtinu všech hlasů, a to do 30 dnů od doručení této žádosti.
(6) Nesplní-li svolavatel uvedený v odstavci 4 povinnost svolat shromáždění podle odstavce 4 nebo 5, jsou oprávněni shromáždění svolat členové společenství, jejichž počet hlasů činí alespoň jednu čtvrtinu všech hlasů.
(9) Jednání shromáždění řídí předseda (místopředseda) výboru nebo pověřený člen výboru, anebo pověřený vlastník; v případě svolání shromáždění svolavatelem podle odstavce 4 věta druhá, nebo podle odstavce 6, řídí jednání shromáždění člen společenství zmocněný tímto svolavatelem.
Poslední komentáře