- Krupp: „Většinou to funguje ale tak, že v okamžiku, kdy se provádí vyúčtování není náklad za toto vyúčtování znám. Fakturu dostanete s nějakým zpožděním až po jeho zpracování a rozeslání vyúčtování vlastníkům.“
No a? To co píšete jsou jen výmluvy. Odečty jsou ukončeny čtyři měsíce před doručením vyúčtování. Částka za odečty je tedy známa. Samotné vyúčtování je zpravidla naceněné pevnou částkou na každého příjemce služby – a nelžete, že tomu tak není.
- Krupp: "V tom případě je nejjednodušší využít „hloupost“ našich zákonodárců a náklad na rozúčtování do nákladu na služby nezařazovat do toho rozúčtování a zařadit jej jinam. Co takhle do nákladů na správu? Zákon to umožňuje …
To jsou zase kecy. Zákon nic takového neumožňuje. Náklad na služby podle zákona č. 67/2013 Sb. je nákladem na služby podle zákona č. 67/2013 Sb.. Pokud se domníváte opak, citujte celostátně účinný právní předpis, který by umožňoval páchat podvod, ke kterému zde radíte.
Už jsem to vysvětlil třikrát, pro Vás tedy počtvrté: Řekněme, že v domě je 12 bytů a čtyři nebytové prostory, jejichž vlastníci neodebírají služby „centralizované poskytování teplé vody“, ani „dodávka vody a odvádění odpadních vod“. Vy jim tedy chcete naúčtovat podíl na nákladech služeb, které vůbec nepřijímají. Prosím objasněte jakým podvodem toho chcete dosáhnout.
Justitianus
Poslední komentáře