Vložil Justitianus, 27. Květen 2024 - 10:20
  • Vložil § (bez ověření): „Na shromáždění je podpisová listina. Na ní jsou jednak čísla jednotek, pak jména vlastníků a taky jejich podíl.“

Vy zde zde fantazírujete.
☀ Nejste schopen uvést k Vaším fantaziím žádné ustanovení žádného právního předpisu, které by stanovilo že podpisová listina by musela vypadat právě takto.


  • Vložil § (bez ověření): „Když má vlastník 15 bytů, tak jsou tam napsané jeho všechny jednotky, u nich jeho jméno, podíl a on se podepíše – 15krát.“

Vy zde zde fantazírujete.
☀ Nejste schopen uvést žádné ustanovení žádného právního předpisu, které by stanovilo že podpisová listina by měla vypadat právě takto.
☀ Nejste schopen uvést žádné ustanovení žádného právního předpisu, které by stanovilo, že by se osoba musela podepisovat vícekrát. Ke stvrzení účasti na shromáždění stačí jediný podpis. K hlasování podepisováním listiny postačí jediný podpis vlastníka nebo jeho zástupce. K platnosti hlasování per rollam postačí jediný podpis hlasující osoby na hlasovací listině, obsahující plný text návrhu usnesení.


  • Vložil § (bez ověření): „Žádný vlastník v jednom svj nemá více zástupců … “

Samozřejmě že může mít víc zástupců, vy právní analfabete.
☀ Může mít například jednoho zástupce pro záležitosti služeb spojených s užíváním bytů, jiného zástupce pro účast a hlasování na schůzi shromáždění, jiného zástupce pro nahlížení do smluv, dokladů a účetních knih. Dalšího zástupce může ustanovit v záležitostech vstupu do bytu (§ 1182/2, § 1183/1). Proč by nemohl ?
☀ Zákon upravuje i postup pro případ, že zmocnitel ustanovil více zástupců ve shodné záležitosti. Podle speciálního 2012/89/§53 platí, že má-li zastoupený více zástupců, postačí, pokud jedná jeden z nich; jedná-li však vůči další osobě více zástupců společně a odporují-li si, nepřihlíží se k projevu žádného z nich.


  • Vložil § (bez ověření): „… proč by to dělal.“

Do toho Vám přece vůbec nic není, Vy právní analfabete.
☀ Přečtěte si občanský zákoník.


  • Vložil § (bez ověření): „No a kdyby i měl [více zástupců], tak každý zástupce podepíše jednotku, ve které vlastníka zastupuje.“

Vy zde zas plácáte nesmysly právní analfabete !
☀ Zástupce nepodepisuje „jednotku“. Podepisuje prezenční nebo hlasovací listinu.
☀ Zástupce nezastupuje zmocnitele „v jednotce“. Zastupuje jej v záležitosti, jejíž rozsah je uveden v plné moci (§ 441).


Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.