- Důležité je, zda se ta kačírkem (ať už je to, co chce) vysypaná část střechy vůbec dá používat (z pohledu stavebních předpisů).
- Pokud se používat dá, tak před pronajmutím společných prostor je dobré si zjistit daňové konsekvence.
- Pokud pronajmout střechu jako SVJ nechcete a osoba, co střechu neoprávněně užívá a umístila na ní sušák/pergolu se nemá k jeho/jejímu odstranění i po písemné výzvě, nezbude než se obrátit na soud s žalobou na odstranění (uvedení v původní stav). Eventuálně lze využít správní orgán o ochranu pokojného stavu (§ 5 občanského zákoníku) – to bych udělal já, je to rychlejší a levnější (když tam sedí někdo schopný)než soud a paralelně vedenému soudu to nebrání.
- Pergola už možná samo o sobě bude znamenat zásah do vzhledu domu – opět stavební předpisy, ve kterých nejsem úplně silný – takže mžná by na souseda šlo poštvat stavební úřad.
- Jestli pergola není pořádně ukotvená a bude na ní prádlo, pak při větru může představovat bezpečnostní riziko – pak by asi přicházelo v úvahu její odstranění bez součinnosti s vlastníkem, který by ovšem měl být na tuto možnost předem upozorněn a dána mu lhůta k odstranění.
- A čí je to zábradlí? Pokud nepatří k bytu, tak by také mělo být opraveno k nákladům toho, kdo jej poškodil.
Poslední komentáře