Pavle,
za prvé nepovažuji schválení stanov s ustanovením o rozúčtování o smlouvu mezi SVJ a členem SVJ. Schválení stanov je ujednáním vlastníků, po jejich schválení smlouvy (stanov) stanovy platí a není je třeba uzavírat smlouvu (stanovy) ještě z nějakou právní osobou SVJ.
Za druhé, i kdyby byl jednou osobou člen SVJ (jak uvádíte) pak to musí být ale ujednáno všemi členy SVJ, když druhou osobou má být SVJ. A co potom budoucí členové SVJ (třetí osoby?), kteří budou proti, pak nebude souhlas všech.
Pavle, odpovězte tedy na otázku Orla:
„Pokud přijmu vaši logiku, že pokud není něco zakázáno, lze ujednat odchylně od zákona, by znamenalo, že není třeba dodržovat naprostou většinu ustanovení „bytového spoluvlastnictví“, protože u nich není uveden „zákaz odchýlení“.“
„Ptám se vás tedy, není třeba dodržovat ustanovení § 1206 a následující o shromáždění, protože tam není uveden zákaz odchýlení? Např. vše co je uvedeno v § 1208 co patří do působnosti shromáždění lze ujednáním podle vás převést do působnosti statutárního orgánu, protože ustanovení neobsahuje zákaz odchýlení?“
Poslední komentáře