Z pohledu řadového člena SVJ – vidím, za co a kolik se utrácí. V případě neznámé platby se můžu hned dotázat, o co jde. A protože mi většina plateb nic neříká, tak se radši pořád ptám. Jsem-li „obchodní zástupce“, mám zdarma k dispozici cenné informace o tom, kde mají sousedi účty. Zajímavé může být i to, kdo vlastně za byt platí. Že takové informace získá někdo i o mě, mi nevadí, stejně jsem všude sledován, tak proč řešit takovou prkotinu.
Z pohledu výboru SVJ – vůči ostatním členům SVJ je to úžasné gesto, vlastníci mají pocit, že mají nad něčím kontrolu. Za prosazení takového gesta mohu dostat případně i nějakou „malou domů“ od lidí, kteří díky tomu získají cenné informace. Pokud budu platby dostatečně identifikovat, mohu se vyhnout některým (nikdy ne všem) dotazům o tom, kolik se za co utratilo.
Toť několik drobností, které mě napadly v souvislosti s transparentním účtem. Je na každém SVJ, aby si zvážilo pro a proti. Záleží na lidech v domě, ve výboru, způsobu hospodaření, poskytování informací vlastníkům, komunikaci mezi výborem a vlastníky, atd. Já bych ho nechtěl ani jako řadový člen ani jako člen výboru.
Poslední komentáře