Vložil Arveno, 4. Srpen 2016 - 14:22

NOZ pověřil vládu zmocňovacím ustanovením v § 1222 vydáním prováděcího právního předpisu ke stanovení podrobností o činnostech týkajících se správy domu a pozemku. Vláda tak učinila NV č. 366/2013, která se tak stalo součástí právní úpravy „bytového spoluvlastnictví“. V § 8 NV se uvádí: „Činnostmi týkajícími se správy domu a pozemku z hlediska správních činností se rozumí zejména b) stanovení a vybírání předem určených finančních prostředků od vlastníků jednotek jako záloh na příspěvky na správu domu a pozemku…“

OPAKUJI: …ZALOH NA PRISPEVKY na spravu domu.

Zaloha je platba určena na budoucí výdaje, které bude nutné vynaložit v následujících měsících a letech, ale jejichž výše a/nebo splatnost není dosud znám. Výši požadované zálohy SVJ prokazuje např. dlouhodobým plánem oprav a údržby domu a dlouhodobým finančním plánem (reserve study). Povinnost k úhradě zálohy na správu vzniká teprve po schválení účelu a výše zálohy shromážděním; teprve pak je SVJ oprávněno zálohu předepsat a vymáhat. Uhrazením zálohy nově vzniká závazek SVJ vůči plátci. SVJ tedy částku zálohy dluží vlastníkovi jednotky. Tento závazek trvá až do doby, kdy SVJ vybranou zálohu skutečně použije jako příspěvek na správu domu.

Prispevek Je určen na krytí peněžních závazků SVJ, jejichž výši a datum splatnosti lze prokázat, popř. k úhradě výdaje, který už byl vynaložen. a. Výši požadovaného příspěvku SVJ prokazuje podle druhu výdaje standardním způsobem: smlouvou, daňovým dokladem, výdajovým dokladem, usnesením shromazdeni Uhrazením příspěvku zaniká existující závazek vlastníka vůči SVJ. Přijatý příspěvek SVJ nevyúčtuje

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.