Vložil ik (bez ověření), 11. Březen 2015 - 20:16

Paní Kristo, dovolím si sem vložit něco málo k tomuto tématu + ještě informace ohledně daní u SVJ. Jedná se o všeobecnou informaci, doufám, že Vám pomůže. Mají-li SVJ příjmy – např. z pronájmů, reklam na fasádě aj. – nejedná se o příjmy SVJ, ale příjmy jednotlivých vlastníků (tak by to mělo být, neřeším Váš případ) Pak jsou dané dvě možnosti

  1. vlastník dostane vyplaceny na základě výpočtu peníze z projájmu – pak si každý sám za sebe podá daň.přiznání a zdaní (jedná-li se o osobu zaměstnance nedaní do limitu 6 000,0 Kč, jedná-li se o důchodce, či ženu/muže na mateřské dovolené pak je limit do 15 000,00 Kč, vlastník-podnikatel daní vždy)
  2. vlastníci se rozhodnou příjmy ponechat v SVJ, pak SVJ příjmy přizná, podá daňové přiznání k DPPO, odvede daň.

SVJ nemusí podávat daňová přiznání podle ust. § 38 mb písm b) zákona o daních z příjmů. Vůči FÚ rovněž nemá oznamovací povinnost podle ust. § 38mc nevznikla-li SVJ v příslušném zdaňovacím období povinnost k dani z přjmu práv. osob. SVJ nemůže uplatnit snižující položky – ust. § 20 . SVJ zdaňuje úrokové příjmy – ust. § 36 odst. 9 písm. b) (19%)- ty srazí přímo banka, tak není-li jiný příjem, nepodává SVJ žádné přiznání a ani žádné hlášení.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.