Struktura společenství vlastníků jednotek
Otázka
Odpověď
Základní orgány jsou
- shromáždění vlastníků jednotek
- výbor společentví vlastníků jednotek nebo pověřený vlastník.
Vlastníci si mohou založit i jiné orgány jako je např. kontrolní komise či revizor.
Dobrý den,
lze někde najít ucelený seznam příloh, které je zapotřebí na rejstříkový soud doložit při výměně člena Výboru SVJ? Jedna se mi o seznam náležitostí, jako např. výpis z rejstříku trestů, zápis ze schůze o volbě, atd. Rejstříkový soud (konkrétně Praha, Slezská 9) není schopen sdělit, které přílohy je pro toto nutné doložit.
Děkuji a s pozdravem
Roman Větrovský
Jaké má možnosti shromáždění vlastníků? Může rozhodovat o stavebních úpravách v domě? Může rozhodovat na př.při zvětšení půdního bytu na úkor část půdního společného prostoru?Je třeba souhlasu většiny vlastníků nebo stačí rozhodnutí shromáždění vlastníků?Co kdyby jeden vlastník nesouhlasil? V dnešní době,kdy je nedostatek bytů by se mělo lidem vyjít vstříc a umožnit rodině s dětmi upravit byt na úkor části půdního prostoru,který není plně využíván.
Existuje nějaký řád tykající se úklidu společných prostor a prostoru před domem s vlastníky bytových jednotek?
Potřebovala bych se jen ujistit: volba kontrolni komise podléhá stejným pravidlům jako volba výboru? Tzn. nadpoloviční většinou všech spoluvlastníků? Máme vzorové stanovy a tam to není upřesněno. Děkuji předem za Vaše názory. Supová
V první řadě je důležité aby ty komise měly význam. Postupoval bych jako při volbě výboru. Doporučil bych Vám ve stanovách jasně vymezit pravomoce a povinnosti kontrolní komise.
Poslední komentáře