Změna nebytového prostoru na bytovou jednotku - krok za krokem
Dobrý den, vlastníme nebytovou jednotku, ve které bydlíme, rádi bychom ji převedli na bytovou, abychom zde měli trvalé bydliště a dcerka mohla do školky. Bohužel mi to přijde šíleně složité a vůbec nevím, jak postupovat. Byl by prosím někdo ochotný s tím pomoci a poradit krok za krokem? Předem mockrát děkuji za jakoukoli radu.
a ještě podotknu, že byste si měli dát bacha jak budete oznamovat SÚ, protože jakmile zjistí, že tam bydlíte, musí ze zákona konat, protože jde o porušení zákona. v prostorech nezkolaudovaných k bydlení nelze bydlet v souladu s právem. a to se ani neptám, jestli náhodou neplatíte elektřinu, plyn a vodu podle sazeb pro domácnosti, to by byl další průšvih, pro vás platí sazby vyšší atd atd…
Dobrý den, mohla by jste být konkrétnější u těch sazeb pro ne-domácnost? Kde naleznu více informací. Moc děkuji, Radko.
než začnete věnovat čas, energii a peníze do změny, zjistěte si, zda je vůbec možná. např. pár důvěřivců v brně před pár lety naletělo, když koupili na Cejlu zrekonstruované „byty“ přes realitku, která jim sdělila, že není problém z nebytu (zapsány byly jako kanceláře) udělat byt. a ejhle, vzhledem k tomu, že v současné době platí dost přísné předpisy o bytových prostorech (mimo jiné o vzdálenosti od kolejí šaliny, vibrace,..což byl tento případ) tak je to neuskutečnitelné. takže nejdřív prozkoumejte velikost pokojů a příslušenství, osvětlení, velikost oken, výšku stropů, umístění v domě i umístění budovy, větrání, hluk a vibrace z okolí, bezpečnost a užívání prostor souvisejících, prostě zda veškeré technické parametry splňují požadavky na obytné prostory.
pokud ano (což by bylo s podivem), podejte oznámení o změně užívání na stavební úřad. samozřejmě s popisem zamýšlené změny,dokumentací s vyznačením stávajícího a nového způsobu užívání místností a prostorů, stanoviska vlastníků veřejné dopravní a technické infrastruktury na kterou je stavba napojena, a stanoviska a rozhodnutí dotčených orgánů (určitě to budou minimálně hasiči)
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jak je to s přidělením sazby D nebo C pro
ateliéry. Děkuji
Odpověď: Pokud odběr elektřiny ze sítě nízkého napětí neslouží výhradně k uspokojování osobních potřeb zákazníka (odběratele) a osobních potřeb příslušníků jeho domácnosti, jde vždy o dodávku pro kategorii C – podnikatel. V případě ateliéru se evidentně nejedná o domácnost. Z tohoto důvodu lze v souladu s podmínkami Cenového rozhodnutí ERÚ stanovit pouze sazbu C.
Úplná definice odběratele, který je považován za domácnost (zákazník kategorie D) je uvedena v příloze č. 4a Pravidel trhu s elektřinou. Je to fyzická osoba, jejíž odběrné místo je připojeno k distribuční soustavě s napětím mezi fázemi do 1 kV včetně a která odebírá elektřinu k uspokojování její osobní potřeby související s bydlením nebo osobních potřeb členů její domácnosti
a vzhledem k tomu, že dle zákona v nebytovém prostoru bydlet nelze, nelze použít sazby pro domácnosti.
Poslední komentáře