Zaklení - komu patří?
Myslím že u nás se provádí naprosto běžná akce – bude provedeno zasklení balkonů, uhrazení z „FO“, připomínám že balkon nemá každý.
Tedy logicky z toho vyplývá, že nové zasklení by mělo být společnou částí domu. Tedy mělo by se změnit „prohlášení vlastníka“.
Ale kolik je potřeba hlasů na změnu prohlášení vlastníka? Není náhodou kolem majetkových otázek potřeba 100% hlasů? 100% samozřejmě NIKDY nemáme šanci získat.
Co ale potom dělat, když za rok pár lidí zasklení demontuje a např. prodá?
Řešili jste někde podobný problém?
P.L.
Neni duvod aby zaskleni, byt „spolecneho“ balkonu nepatrilo uzivateli a neplatil ho on.
Jako „uživatele“ označoval komunistický občanský zákoník nájemce. Není důvod, aby uživateli (nájemci) bytu patřily společné části domu.
Demontáž a prodej společných částí domu jsme řešili nahlášením na policii. Odpověděli, že pokud nemáme důkazy, nebudou se krádeží zabývat.
Mě šlo spíš o to prohlášení vlastníka. Dá se vůbec považovat zasklení za společnou část domu, jen proto, že se platilo z „FO“?
Jak říkám, změnu do prohlášení vlastníka je skoro nemožné prosadit, pokud by bylo třeba 100% hlasů a to nesjpíš potřeba je.
P.L.
Společné části domu se mohou v čase měnit. Není mi známo, že by byla dána povinnost úprav prohlášení vlastníka při každé změně společných částí domu.
Je třeba vycházet z účelu prohlášení vlastníka, a tím je vymezení jednotek v domě. Vše, co není součástí (příslušenstvím) jednotky, je společnou částí domu. Takže měnit prohlášení vlastníka je třeba pouze v případě, mění-li se vymezení jednotky (jednotek), příslušenství jednotky (jednotek) nebo součásti jednotky (jednotek).
Kromě toho, v případě rozdílů společných částí domu, tak jak jsou vymezeny zákonem a prohlášením vlastníka, má přednost vymezení podle zákona.
JosefK
Poslední komentáře