výkon tělesa
Proč se počet naměřených dílků podle poměrných měřidel násobí výkonem tělesa a co se tím výkonem tělesa rozumí a podle čeho se zjistí?
Jednoduše stejný náměr u dvojnásobně většího tělesa znamená dvojnásobně větší dodávku tepla. Na pochopení principu poměrového měření jsou nejlepší starší indikátory s trubičkou založené na odpařování. (Pochopitelně pokud „chytrý“ indikátor rozdíly ve výkonu těles už sám nezohledňuje tak uvedené neplatí.)
Samotný náměr závisí na teplotě tělesa a teplotě okolí (a také na tepelné vodivosti okolí, tj. na tom, zda je těleso ponořeno z části nebo celé ve vodě, je umístěno ve vakuu, v tekutém dusíku, obaleno dekou, zapěnováno apod. a na neporušenosti tepelného kontaktu mezi indikátorem a tělesem, pod indikátor stačí vsunout vzduchovou mezeru a hned je náměr nespolehlivý), zatímco dodané teplo závisí ještě na velikosti teplosměnné plochy.
Vážení přátelé, proč se s vašim dotazem neobrátíte na někoho, kdo vám odpoví profesionálně – firma co vám provádí vyúčtování podle poměrových indikátorů.....
Tyto firmy a zvláštní počty společenství nás akorát okrádají. Před zahájením soudního řízení a reklamací je nutné zjistit si objektivní informace. I tady se může občan něco dozvědět. Od toho je tu snad toto fórum.
Rád bych se proti podobnému nařčení důrazně ohradil.
Rozpočet nákladů je vždy proveden s ohledem na fakturu vystavenou dodavatelem tepla. Pokud opravdu máte pocit, že vás rozúčtovatelské firmy okrádají, postupujte prosím dle možností naší platné legislativy. Anonymní kydání špíny je ubohé.
S pozdravem Petr Patočka, jednatel VIPA CZ s.r.o.
Nesmysl – jak tě ty osle okrádá firma co provádí vyúčtování? Údaje ( spotřebované teplo), firmě zasílá SVJ, SVJ je získá ze zaplacených faktur za odebrané teplo, firma účtuje podle předem jasných pravidel.
Koukej, ty ováde, já jsem s tebou husy nepásla a jak tu pročítám tvé příspěvky, tak tu stále jen napadáš lidi, ty SVJ. Už podle tvého nicku je jasné, co jsi zač a čí zájmy tu hájíš, jenže milé hovádko, každý jedeme za sebe. A když chceš, tak tu schválně napíšu, jak ta vaše společenství, která jsou tvořena zejména důchodci, kdy v čele stojí vždy jeden z nich, okrádají. Třeba tím, že správce podporuje špatné výpočty a zohledńuje partu svých soukmenovců, nebo tím, že odmítají financovat opravu STV atd. atd. Takže zajeď a mě neotravuj. To zkoušej někde jinde, soudruhu. A pokud tě tu nezajímají příspěvky, tak je nečti, stejně na nic neumíš odpovědět, jsi blbej jak punštok.
No u nás už je ten výkon ve stupnici zohledněn, radiátor s více žebry má více dílků. Navíc je ve stupnici zohledněna i poloha bytu, např. roh, přízemí, pod střechou…
Obecně se indikátory dělí na ty s jednotnou stupnicí a ty s výkonovou stupnicí.
Klasickým zástupcem výkonových stupnic je firma Techem. Většina ostatních výrobců používá jednotnou stupnici.
Na kvalitu nebo přesnost měření a následně výpočtu úhrady má tato konkrétní vlastnost absolutně nulový dopad. Použití výkonové stupnice totiž pouze znamená, že jeden konkrétní korekční součinitel převedu do indikátoru a nepoužiji jej při dalších korekcích při vlastním rozúčtování.
Urcite nekdo odpovi odborneji, zale kusim odpovedet. Na vykon ma vliv zejmena rozmer a povrch telesa, typicky pocet zeber u starych radiatoru. Vliv muze mit taky teplotni rozdil media, umisteni radiatoru v prostoru, atd. Kdo a jak ho presne urci, nevim. ivo6
Poslední komentáře