výklad pojmu - pravidla vytápění
Prosím o výklad – lze aplikovat § 7, odst. 6, písm. c zákona č. 406/2000, (souhlas vlastníků jednotek s odlišnými pravidly na vytápění) a indikátory neinstalovat?
Terezo,
pletete si pravidla vytápění podle § 7 odst. 9 zákona s povinností
instalovat přístroje regulující a registrující dodávku tepelné energie
podle § 7 odst. 4 písmeno (a) zákona. Ty dvě záležitosti jsou každá
o něčem úplně jiném a nemají navzájem žádnou právní souvislost.
lake
Takže nainstalovat se to musí, ale používat ne, ano? (rozdělovat náklady se dál může podle velikosti bytů, když se to v SVJ dohodne?)
Poněkud předčasný dotaz. Tuto problematiku upravují následující celostátně platné právní předpisy: 406/2000, 194/2007, 67/2013, 372/2001 Sb.
Z nich pouze vyhláška č. 194/2007 byla včera novelizována do konečné podoby. Další tři předpisy novelizace teprve čeká a nikdo dnes neví jak budou vypadat za 14 dnů, či za 6 týdnů. Počkám si na to.
Podle navržených novel má být „natvrdo“ uzákoněno povinné rozúčtování podle registrujících přístrojů. Raději ale čekám na to, co nakonec vypadne z našich zákonodárců.
lake
Státní energetická inspekce prý po dobu jednoho roku bude tolerovat absenci indikátorů topných nákladů. Čili v příštím roce by si je měli pořídit všichni, kteří tak dosud neučinili (ač tu povinnost mají).
Hlavně musí někdo určit, co a kam se má instalovat a jak podle toho účtovat.
Ta dnešní novela tomu bordelu nasadila korunu.
Je třeba mít energetický posudek, který prokáže nepřekročení limitů. Takový posudek musí být vypracován energetickým specialistou.
Nesmysl z Praktického rádce pro SVJ. Žádný energetický posudek nevyloučí povinnou montáž RTN. Zákon nic takového nezná-nepřipouští. Odlišnými pravidly je míněno například to, že si příslušným kvorem schválíte, že budete mít teplou vodu k dispozici i v nočních hodinách, namísto obvyklého času 6–22 hodin.
Poslední komentáře