Skutečná výměra podlahové plochy
Pěkný den, chtěl bych se zeptat zda je nějakým zásadním problémem při převodu bytu z BD do osobního vlastnictví nesoulad skutečné velikosti podlah. plochy byt. jednotky a velikosti této plochy uváděné v prohlášení vlastníka (BD)a následně ve smlouvě o převodu, jedná se o rozdíly cca 1 až 2m2 na 100m2 celkové plochy bytu? Byty mají i různě upravenou vnitřní dispozici nenosných příček. Plochy byly tzv. zprůměrovány tak aby byli u stejného typu bytu v domě (např. 4+1)vždy stejné, případně jaké mohou být následky? Předem děkuji za rychlou odpověď, Foltin.
Základní problémy rozdílné výměry v m2:
1.Budete mít zapsán v KN jinak velký byt- bude vám to vadit? Např. při prodeji? při placení daně z nemovitosti každý rok…
2. Podle m2 se vypočítávají měsíční příspěvky na správu domu a pozemku, příspěvky na opravy společných částí, výtahu…splácení úvěru… pokud bude stejně velký byt platit méně např. poplatky za 4m2 (to je: u tohoto bytu bude o 2 m2 méně a u vašeho bytu o 2 m2 více), to bude u splácení úvěru možná docela dost peněz – bude vám to vadit?
3. Často se podle m2 rozpočítávají i služby
4. Z m2 se vypočítává započitatelná plocha na teplo, na teplou vodu – z m2 se počítá 30% spotřeby teplé vody…
Je toho docela dost, co se vztahuje k m2 bytu, takže by asi bylo lepší to mít podle skutečnosti.
Co se týče různě upravené vnitřní dispozice nenosných příček – to by mohlo dělat problém při určování započitatelné plochy na teplo – pokud máte centrální vytápění.
Poslední komentáře