Rekonstrukce elektroinstalace

Vložil Karel (bez ověření), 19. Listopad 2017 - 20:38 ::

Dobrý den, SVJ chce vybudovat do každé bytové jednotky třífázovou přípojku, dále plánuje nakoupit i ele. vařiče. Veškeré náklady by se platily z dlouhodobých záloh. Domnívám se, že tyto položky nelze platit ze společných peněz. Lze někde dohledat přesný popis činností, které se dají hradit z dlouh. záloh? Prosím o odborný názor ve věci.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 21. Listopad 2017 - 16:58

    Pokud na plyn pak je výměna za elektřinu ekonomický nesmysl, protože platba za jistič (který Vitásková svojí kampaní zvrátila) nás v rámci zelených nesmyslů, které rozvrací energetiku čeká a je rozdíl platít mastný paušál za 25A nebo 3×25A Z elektřiny se stane luxusní zboží i když pokud budou Němci hromadně pálit plyn jen pro výrobu elektřiny bude i tato komodita jen stále dražší.

    Vložil JaVa, 20. Listopad 2017 - 14:17

    § 6 z.č. 366/2013 Sb.,

    Společnými částmi domu jsou dále:

    1. rozvody elektrické energie až k bytovému jističi za elektroměrem,

    JaVa

    Vložil tep (bez ověření), 21. Listopad 2017 - 9:15

    Jde sice o společnou část domu, ale tato část je výlučném užívání majitele jednotky, takže od 1.1.2014 kdy platí §1180 NOZ by si měl tuto výměnu vedení od skřínky s elektroměrem na chodbě po skřínku s jističi v bytě hradit majitel bytu – to platí v případě, že budete striktně dodržovat NOZ. Zkomplikovalo by to opravu vedení, každá tato část by se musela kalkulovat individuálně (různé délky vedení a tudíž i různé délky zasekávání do zdí a zazdívání) a individuálně se pak vypořádat po rekonstrukci finančně se všemi vlastníky bytů. Pbdpbně by to platilo pro případné vlastníky garáží v domě.

    Vložil JaVa, 21. Listopad 2017 - 9:50

    366/2013 Sb.,

    NAŘÍZENÍ VLÁDY

    ze dne 30. října 2013

    o úpravě některých záležitostí souvisejících s bytovým spoluvlastnictvím Vláda nařizuje k provedení zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

    Milý pane,dle mého soudu je toto nařízení vlády jako dodatek NOZ,určeno speciálně domům ve spoluvlastnictví fyzických či právnických osob a nelze se od něho odklonit.

    JaVa

    Vložil janica, 20. Listopad 2017 - 10:40

    Nákup vařiče je mrhání prostředků SVJ. Vařič bude pak co, společnou částí všech? Bude se měnit Prohlášení vlastníka? Nechala bych to na vlastnících, co si do kuchyně pořídí. Jak uvádí tep, rozvody do bytu platí SVJ, novou krabici za dveřmi si platí vlastník bytu.

    Vložil tep (bez ověření), 20. Listopad 2017 - 7:27

    Rekonstrukci elektroinstalace společných prostor byla v našem domě potřebná, protože stará hliníkové vedení bylo nutné vyměnit za měděné. Od projektanta jsme si nechali vypracovat projekt na GO elektroinstalace společných prostor, protože se změnily normy ČSN a nevyhovovaly ani skřínky s elektroměry a je dobré chránit spotřebiče proti přepětí v síti. Směrem k bytům vedení končí ve skřínce jističů v za dveřmi v bytech. Nové vedení se zasekávalo do zdi, proto se k bytům natáhlo vedení umožňující odebírat třífázový proud (3F), aby se v budoucnosti mohl napojit na odběr 3F proudu kterýkoliv vlastník bytu bez nutnosti sekat do zdí na chodbách. To vše se financovalo z dlouhodobých příspěvků na opravy domu. Sporáky v bytech jsou předměty ve výlučném užívání majitele bytu a ač původně patřily k vybavení bytu, od platnosti § 1180 NOZ nelze jejich výměnu hradit legálně z příspěvků na opravy. Navíc v bytě si každý hospodaří sám – někdo chce plynovou troubu, jiný elektrickou a do toho SVJ nemá co mluvit. I skřínku s jističi v bytech si platil každý byt ze svého, případně mu zůstala stará.

    Vložil TN. (bez ověření), 20. Listopad 2017 - 12:16

    Zdravím pane tep, děkuji za pěkné vysvětlení, také nás rekonstrukce elektroinstalace čeká a každá rada nebo tip jsou k dobru.

    Jen mám za to, že pokud prohlášení vlastníka určilo, že sporáky patří k vybavení bytu, nemá na ně § 1180 NOZ vliv a jejich opravy nebo výměnu nebylo možné hradit z příspěvků na opravy ani dříve.

    Vložil Jan77 (bez ověření), 20. Listopad 2017 - 6:55

    Nejde ani tak o popis činností, jako čeho se práce týkají – toto vymezení částí domu na společné a ty náležící vlastníkům jednotek najdete v dokumentu Prohlášení vlastníka.

    Některé pasáže dokumentu máte v kupní smlouvě, jinak Prohlášení by měl mít výbor SVJ, popřípadě kopii lze získat za úplatu na katastru.

    Vložil alibaba (bez ověření), 20. Listopad 2017 - 8:49

    Pochybuji, že by el.vařič patřil do spol. části domu.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".