Prohlášení vlastníka - kdy a jak?

Vložil Anonymous, 22. Duben 2009 - 14:13 ::

Prosím o radu – tři spoluvlastníci bytového domu si chtějí rozdělit nemovitost a vymezit jednotlivé jednotky. Otázkou je, zda je Prohlášenívlastníka a Vypořádání podílového spoluvlastnictví možné sepsat „svépomocí“, resp. za kolik je možné z Vašich zkušeností pořídit (12 jednotek)­.Teoreticky každý získá 4 jednotky, ale co s půdou? Je příp. možné vypořádat jen část nemovitosti (byty) a půdu nechat dále ve spoluvlastnictví do doby, než se provede vestavba? A kdo zaměřuje atd.? Pokud se vše vyřídí, jak se postupuje v případě přístavby či půdní vestavby? Musí být změna Prohlášení? A v jaké fázi? O kolik se prodraží opakované změny Prohlášení? Nemáte s tímto někdo zkušenosti? Nejedná se o klasickou privatizaci paneláků, ale o bytový dům, jenž má 3 spoluvlstníky. Předem děkuji za jakoukoliv reakci. Jarka

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Petr, 23. Duben 2009 - 9:10

    Bych se zeptal opravdu na katastru, kde je prohlášení uloženo. Normu na změnu prohlášení (všichni nebo majorita) musí znát myslím katastr. Vše ostatní je v situaci kdy si lze spoustu zákonů vykládat různě (vč. sporu presidenta a předsedkyně Nejvyššího soudu apod.) spekulace kterou by vyřešil soud.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".