příspěvek na správu
Navrhujeme změnu výše příspěvku na správu domu a pozemku, kde ve stanovách SVJ(2012) máme, že musí být schválena všemi vlastníky. Máme, bohužel, dva, kteří s námi nekomunikují, nechodí na žádnou schůzi a další, který je mimo republiku.Poraďte, jak to máme řešit. Děkuji.
Dotaz je nesrozumitelný. Napřed laskavě napište jak je ve stanovách vašeho SVJ(2012) definován pojem „příspěvek“.
Podle dosavadní právní úpravy zákonem č.72/1994 Sb. se příspěvkem na správu domu rozuměla částka, hrazená vlastníkem jednotky z právního důvodu, který již nastal. Výše příspěvku je známa a je konečná. Bylo by tedy absurdní a nadbytečné ptát se dlužníka zda chce či nechce hradit co je dlužen. Povinnost hradit mu totiž plyne ze zákona.
Vaše společenství je ovšem SVJ(2012) podle zákona č.89/2012 Sb. Tento zákon nezná zálohové platby, nýbrž pouze příspěvky. Co je příspěvek podle zákona č.89/2012 Sb. a jakým způsobem se určuje jeho výše placená jednotlivými vlastníky jednotek máte mít povinně uvedeno ve stanovách (§ 1200 NOZ). Takže se řiďte stanovami.
lake
NOZ sice nezná zálohové platby na správu, zato NV zmocňuje shromáždění, aby o zavedení zálohových plateb rozhodlo a stanovilo jejich výši:
Činnostmi týkajícími se správy domu a pozemku z hlediska správních činností se rozumí zejména
b/ stanovení a vybírání předem určených finančních prostředků od vlastníků jednotek jako záloh na příspěvky na správu domu a pozemku, stanovení záloh na úhrady cen služeb a jejich vyúčtování a vypořádání,…
Kdo Vám dělal stanovy, byl holt papezstejsi, než papež. Změnte stanovy, na to Vám stačí menší kvórum, než 100%. A odhlasujte si, co chcete.
Poslední komentáře