Přenosný skener

Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 24. Srpen 2019 - 16:50 ::

Viděla jsem na soudu při studiu spidu advokáta s přenosným skenerem. Nemůžete doporučit vhodný model?

Vzhledem k poplatku, který požadují soudy za kopírování spisu, je to vhodný postup. (Prosím, nedoporučujte fotoaparáty, těmi se dostatečně kvalitní kopie v běžných podmínkách z technických důvodů pořídit nedá. Děkuji.)

Jiná otázka je, že zákon předpokládá digitální vedení soudního spisu, který by měl mít advokát (i účastník řízení) průběžně k disposici, což se ovšem v praci nedodržuje, alespoň ne u soudů, s nimiž přicházím do styku.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil adviser, 28. Srpen 2019 - 11:09

    Postačí chytrý telefon s vhodnou aplikací. Např. CamScaner (nejlépe v plné verzi, jde o pakatel). Dokument vyfotí (umí i nasvítit), srovná strany (protože to kolmo nikdo neudrží), nechá vybrat nebo potvrdit zvolenou plochu a upraví jas, kontrast a odstraní šum. Ve finále ještě nabídne převod do PDF a zaslání na vybraný kontakt. A zvládá i OCR, tj. získat ze scanované předlohy text. Výstupy jsou relativně kvalitní, ať už se jedná o list papíru nebo stránku knihy. https://appcenter.evernote.com/…nner/android

    Vložil Nahlížeč (bez ověření), 24. Srpen 2019 - 19:37

    Opatřit si kopii spisu je základní předpoklad pro hájení práv. K cíli vedou tyto cesty:

    1. požádat o poskytnutí digitální kopie spisu (tj. o zaslání na e-mail, do datové schránky nebo o překopírování na záznamové medium). Podle zákona by mělo být vyhověno, problém je, když dostanete sdělení, že spis není veden digitálně, ač by tak podle zákona veden být měl, a rovněž je problém případná neochotná procovnice, která sice pravděpodobně dobře zná své zákonné povinnosti, ale stejně není ochotna vyhovět. V tom případě nastupuje postup podle bodu b). Výhodou je, že dostanete i digitální kopie veškerých příloh, tj. obrazových, zvukových a zvukově-obrazových záznamů založených ve spise, nejenom listin.
    2. požádat (pod jakoukoli záminkou!) o postoupení/pře­dložení spisu správnímu orgánu nebo policii a tam požátat o kopii spisu. Mají úplně jiné ceny za kopie než soudy, mnohonásobně nižší, a často poskytnou kopii i bezplatně. Kopie listin si potom naskenovat.
    3. ruční skener.

    (Fotografie ze spisu ani z nahlížecích obrazovek v nahlížecí místnosti nebrat, nedá se s nimi zpravidla dále pořádně pracovat.)

    Cennou radu zdarma poskytl

    Nahlížeč

    Vložil moned, 25. Srpen 2019 - 15:11

    Můžete prosím zde uveřejnit vzory žádostí s odkazy a s citací zákonných ustanovení k odst. 1. a 2., resp. jak by takové žádosti dle odst. 1. a 2. měli vypadat? Díky

    Vložil Justýna (bez ověření), 25. Srpen 2019 - 16:07
    Vložil Justýna (bez ověření), 25. Srpen 2019 - 15:56

    Ochránce o dálkovém nahlížení píše zde:

    https://ochrance.cz/…a_zprava.pdf

    Dočtete se tam i o elektronické kopii spisu.

    Vložil skenovač (bez ověření), 24. Srpen 2019 - 18:49

    Je pravda, že mobilem se blbě fotí tlusté spisy, protože nevyfotí přehyb stránky na okraji. Myslím ale, že skener bude stejně (ne)úspěšný.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".